polarymetrkolowy

Czym jest polarymetr?

Polarymetr jest nowoczesnym urządzeniem, które służy do pomiaru kąta obrotu. Powstaje on wskutek przepuszczenia światła spolaryzowanego przez czynną optycznie substancję. Warto wiedzieć, że niektóre substancje są aktywne optycznie. Spolaryzowane światło z kolei obraca się w praco lub w lewo, po przejściu przez taką substancję. Kątem obrotu jest nazywany stopień, o jaki obraca się światło. Czym cechuje się polarymetr? Jak działa to urządzenie? gdzie znajdziemy profesjonalny sprzęt? Co oferuje rynek?

Działanie polarymetru

polarymetrKąt obrotu może być zależny od kilku czynników. Może na niego wpływać:

  • temperatura próby,
  • warunki napełniania,
  • długość fali światła, które przechodzi przez próbę,
  • długość kuwety pomiarowej.

Związek w takim wypadku jest optycznie czynny wtedy, gdy przechodzi przez spolaryzowane światło i jest obracane. Wielkość skręcalności optycznej w urządzeniu jest zależna od struktury molekularnej i stężenia cząsteczek chiralnych. Faktem jest, że każda substancja optycznie czynna ma własną rotację, jaka jest określona w prawie Biotsa.

Specjalistyczne narzędzie

Specjalistyczne narzędzie tego typu cieszy się dużym uznaniem w wielu firmach. Niezwykle istotne jest to, że produkt zakupimy z łatwością w internetowym sklepie. Bez opuszczania miejsca pracy lub domu zamówimy solidny polarymetr, który przez długi czas spełni swoje zadania. Klienci stawiają na wysoką jakość, skuteczne działanie i przystępne ceny urządzenia. Wydajna praca jest również ważnym parametrem podczas doboru.