lodówka do leków i szczepionek

Jaka lodówka do przewozu leków?

W przypadku wyrobów farmaceutycznych niezwykle istotne jest ich odpowiednie przechowywanie i transportowanie we właściwych warunkach. Do przewiezienia niezbędna staje się lodówka do przewozu leków, która pozwala na utrzymanie stabilnej temperatury. Ma to duży wpływ na zachowanie pierwotnych właściwości medykamentów.

Czym wyróżnia się profesjonalna lodówka do leków i szczepionek?

Lodówka do leków i szczepionek ma za zadanie utrzymać środki farmaceutyczne w określonym zakresie temperatur. Służy do zapewnienia jednolitych warunków chłodniczych w trakcie transportu. Trzeba zadbać o bezpieczeństwo i właściwe zabezpieczenie. Godne polecenia są lodówki do leków i szczepionek z cyfrowym panelem sterowania, wzbogacone o wyświetlacz LED znajdziesz tutaj. Ułatwi to w dużej mierze regulowanie i odczytywanie temperatury. Na uwadze powinno się mieć także obecność systemu alarmowego, zasilania awaryjnego lub obecność akumulatora w razie przerwy w zasilaniu energii elektrycznej.

lodówka do przewozu leków

Jaka powinna być lodówka do leków i szczepionek?

Lodówka do przewożenia wyrobów farmaceutycznych ma mieć system rejestrujący dane, aby móc prześledzić w dowolnym momencie historię temperatury, alarmów itd. Przyda się także termometr z pamięcią, aby na bieżąco sprawdzać temperaturę wewnątrz lodówki. Nie może zabraknąć także systemu zarówno kalibracji, jak i akredytacji. Przy wyborze lodówki do apteki powinno się mieć na uwadze ilość i rodzaj przechowywanych wyrobów medycznych. Należy dobrać urządzenie do swoich potrzeb i preferencji. Przed zakupem trzeba również określić, gdzie ma stać lodówka i dopasować ją do dostępnej przestrzeni.