Szampon na łupież- co zawiera?

Podstawową przyczyną łupieżu jest nieprawidłowa praca gruczołów łojowych. Przyczyniają się do tego nie tylko geny, ale także problemy hormonalne czy niewłaściwa pielęgnacja włosów. Problem można rozwiązać za pomocą szamponów przeciwłupieżowych oraz innych preparatów do włosów i skóry głowy, które wymagają regularnego stosowania.

Czym jest łupież?

Problem z łupieżem dotyczy głównie osób dorosłych. Objawia się nadmiernym złuszczaniem naskórka na skórze głowy, czego efektem są niewielkie, białe płatki na włosach i ubraniach. 

Często włosy szybciej się przetłuszczają, a skóra głowy swędzi. Pomocny jest szampon na łupież, który normalizuje pracę skóry głowy i gruczołów łojowych, niwelując objawy.

Jak działają szampony przeciwłupieżowe?

W szamponie przeciwłupieżowym mogą znajdować się między innymi składniki aktywne takie jak:

  • ketokonazol
  • ekstrakty roślinne (np. z zielonej herbaty),
  • oleje roślinne (np. lniany),
  • minerały (cynk, magnez, wapń, miedź),
  • witaminy (A, E i z grupy B),
  • nienasycone kwasy tłuszczowe.

Dzięki ich zawartości preparaty niwelują łupież i przeciwdziałają jego nawrotom. Jednocześnie łagodzą podrażnienia skóry głowy, usuwają drobnoustroje wywołujące łupież i skutecznie oczyszczają skórę głowy. Ponadto wykazują działanie odżywiające, nawilżające i regenerujące, a także wygładzają i wzmacniają włosy.

W związku z tym najlepszy lek na łupież to właśnie szampon, którego składniki regulują produkcję sebum. Dzięki temu włosy pozostają dłużej świeże i nie wymagają częstego mycia.