Poduszka ortopedyczna - czym jest i jak prawidłowo ją wybrać

Poduszka ortopedyczna – czym jest i jak prawidłowo ją wybrać?

Sen to jedna z najważniejszych funkcji fizjologicznych organizmu. Z tego powodu należy dołożyć wszelkich starań, aby nocna regeneracja przyniosła ciału jak najwięcej korzyści. Pomocne w tym przypadku mogą być różnego rodzaju akcesoria. Takie z pewnością stanowi dobrze dobrana poduszka ortopedyczna. Dzięki niej każda osoba czująca ból kręgosłupa szyjnego po wybudzeniu może zmniejszyć swoje dolegliwości.  

Neutralna pozycja kręgosłupa

Spanie w złej pozycji nie tylko przyczynia się do mniejszej efektywności nocnego wypoczynku. Taka sytuacja jest bowiem także niebezpieczna dla układu ruchu, a w szczególności kręgosłupa. Z tego powodu należy zadbać, żeby pozycja, w której śpimy, była prawidłowa. Pomóc może tutaj specjalna poduszka ortopedyczna. Te produkty polecane są przede wszystkim osobom odczuwającym dolegliwości bólowe szyi oraz karku zaraz po wybudzeniu. Głównym zadaniem poduszki ortopedycznej jest utrzymanie kręgosłupa szyjnego w optymalnej pozycji, co pozwala ułożyć plecy w ich naturalnej krzywiźnie. Tym samym poprawia się krążenie w odcinku szyjnym i zmniejsza się prawdopodobieństwo powstania rozmaitych schorzeń związanych z układem ruchu. 

Poduszka ortopedyczna na sofie

Poduszka rehabilitacyjna – jak dobrać ją do swoich potrzeb?

Żeby móc skorzystać z dobroczynnych właściwości poduszki rehabilitacyjnej, należy wybrać odpowiedni produkt. Tutaj istotne będzie zwrócenie uwagi na kilka kwestii. Jedną z nich jest pozycja, w jakiej śpi osoba z niej korzystająca. Przykładowo, gdy sen odbywa się na boku, najlepszym rozwiązaniem jest poduszka zawierająca dodatkowe profilowanie. Dzięki niemu w trakcie snu można bez problemu utrzymać głowę w prawidłowej pozycji i tym samym zachować neutralne ustawienie kręgosłupa szyjnego. Jak widać poduszka rehabilitacyjna, to bardzo przydatne akcesorium. Właściwie, dobierając produkt, możemy zapewnić sobie, zarówno efektywny sen, jak i pełne zdrowie.