Irygator do lewatywy - jak go dobrać

Irygator do lewatywy – jak go dobrać?

Problemy pojawiające się ze strony przewodu pokarmowego z całą pewnością są dla nas niezwykle uciążliwe. Nie powinno więc nas dziwić, że osoby borykające się z tego typu problemami, które obejmują, chociażby zaparcia, poszukują skutecznego rozwiązania problemu. Nikt bowiem nie chce cierpieć na bóle brzucha czy też uczucie przytłaczającej ciężkości. Pacjentom z takimi problemami gastrycznymi zwykle zaleca się przeprowadzenie lewatywy w warunkach domowych. Służy do tego oczywiście gruszka do lewatywy. Jednak jak można ją wybrać?

Jakie można wyróżnić rodzaje gruszek do lewatywy?

Gruszka do lewatywy to przedmiot, który wbrew pozorom może przynieść niektórym osobą znaczącą ulgę. Lewatywy są zalecane bowiem w przypadku problemów gastrycznych, głównie zaparć czy w problemach z perystaltyką jelit. Warto więc podkreślić, że irygator do lewatywy może tak naprawdę cechować się różnymi parametrami. Podstawowo, możemy wyróżnić dwa rodzaje gruszek do lewatywy. Mowa o:

  • gruszce z kanką- gruszka z kanką to najczęściej wykorzystywana gruszka do lewatywy. Kanka to nic innego jak plastikowa rurka, która jest do tej gruszki podłączona. Gruszka z kanką stosowana jest zarówno do lewatywy jak i do irygacji. Co ciekawe, w celach irygacyjnych mogą ją stosować kobiety dopochwowo. Gruszki z kanką najczęściej stosuje się jednak w przypadku przeprowadzania lewatyw zdrowotnych. Są one bardzo proste w użyciu i wygodne.
  • gruszce do lewatywy z miękkim końcem- gruszka do lewatywy z miękkim końcem również jest dość popularnym przedmiotem. Jest to gruszka, która wraz ze swoją rurką tworzy jednolitą całość. Ten rodzaj gruszki tak naprawdę wykorzystywany jest głównie w przypadku lewatywy u dzieci, a częściej wykorzystuje się ją jako irygator do ucha lub do nosa.
Irygator do lewatywy

Jaki rodzaj gruszki do lewatywy wybrać?

W przypadku kiedy poszukujemy gruszki do lewatywy, tak naprawdę musimy pod uwagę brać przede wszystkim własną wygodę. Niemniej jednak warto wiedzieć, że u dziecka co prawda gruszka do lewatywy z miękkim końcem może się sprawdzić, ale już w przypadku dorosłych nie spełni ona swojej roli. Wtedy o wiele lepiej zdecydować się na irygator do lewatywy w postaci gruszki z dodatkową kanką. Tak naprawdę, jest on bardzo prosta w użyciu i wygodnie również można utrzymać ją w pełnej higienie. Gruszka z kanką jest również o wiele efektywniejsza w przypadku dorosłych. Wybór odpowiedniej gruszki do lewatywy jest tak naprawdę kluczowy w przypadku jej wykonywania. Warto więc dobrze ją dopasować z uwzględnieniem własnych potrzeb.