stol wagowy dwustanowiskowy

Podstawowe narzędzia laboratoryjne – stół do laboratorium – jak wykonać?

Ten projekt wymaga kilku podstawowych narzędzi i materiałów. Będziesz potrzebował piły stołowej, piły ukośnej, wyrzynarki, zacisków i pistoletu do zszywania. Potrzebny będzie również klej do drewna i wkręty do drewna, a także gwoździe wykończeniowe i wypełniacz do drewna. 

Stół laboratoryjny został zaprojektowany tak, aby zmieścił się w laboratorium o standardowych wymiarach. W zależności od wielkości laboratorium, wymiary stołu mogą się nieznacznie różnić. Dokładne wymiary można uzyskać mierząc długość i szerokość swojego laboratorium. Należy również określić miejsce, w którym stół ma być umieszczony, aby nie zasłaniał niczego i nikogo.

Określ wymiary swojego stołu wagowego do laboratorium

Kiedy już wiesz, gdzie chcesz mieć swój stół wagowy laboratoryjny, możesz zmierzyć szerokość i długość swojego laboratorium, a następnie dodać kilka cali do każdego wymiaru, aby uzyskać bezpieczny margines błędu.

Powinieneś również sprawdzić układ swojego laboratorium, aby upewnić się, że stół o danym rozmiarze nie będzie w niczym przeszkadzał.

Kiedy już znasz rozmiar stołu, możesz użyć kartki papieru do naszkicowania jego wymiarów. Następnie można użyć papierowego szkicu jako przewodnika do określenia rozmiaru nóg i belek podtrzymujących stół.

Wytnij i oszlifuj nogi przy stole wagowym laboratoryjnym

Nogi stołu są tym, co nadaje mu całkowitą wysokość. Aby wybrać odpowiednią grubość i rozmiar nóg stołu, należy zastanowić się, do czego będziemy używać stołu. 

Gdy już znasz właściwą grubość i rozmiar każdej nogi, możesz je wyciąć za pomocą piły stołowej. Po przycięciu nóg na wymiar można użyć piły stołowej z blokiem szlifierskim, aby usunąć wszelkie szorstkie krawędzie i wygładzić powierzchnię.