oxybrazja

Peeling tlenowo-wodny dla skóry

Medycyna estetyczna jest na tyle szeroko rozwiniętą dziedziną, że człowiek czasem ma pewne wątpliwości co do tego, jaki zabieg dla siebie wybrać. Jedną z możliwości jest peeling tlenowo-wodny, który znany jest również pod nazwą oxybrazja. Zabieg dedykowany jest dla skóry znajdującej się w obrębie twarzy. Warto wyjaśnić sobie, czego można się po nim spodziewać.

Wykonanie zabiegu

Oksybrazja co to? To zabieg, który polega na wtłoczeniu w skórę specjalnej mieszanki przy pomocy głowicy specjalnego urządzenia. Bez obaw – jest to zabieg bezbolesny. Głowica przesuwana jest bardzo blisko twarzy, ale nie trzeba obawiać się, że będzie to wykonywane z wielką mocną. Mieszanka kosmetyczna może bazować na soli fizjologicznej, kwasie hialuronowym, czy też serum. To, co dokładnie będzie dedykowane dla klienta dobierane jest zgodnie z jego indywidualnymi potrzebami. Mikrodermabrazja tlenowa (bo taką nazwę nosi również ten zabieg) zaliczana jest do grupy tzw. zabiegów bankietowych. Na wykonanie tego zabiegu należy przeznaczyć ok. trzydziestu minut.

oxybrazja

Przygotowanie do zabiegu

Oxybrazja Białystok (https://drstawowska.pl/oxybrazja-mikrodermabrazja-tlenowa,102.html) jest na szczęście zabiegiem, do jakiego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Tzn. sama klientka/klient nie musi nic specjalnego robić. Sama kosmetyczka powinna jednak zadbać, ze swojej strony o to, aby cała skóra została oczyszczona przy pomocy odpowiednich kosmetyków. Po zakończeniu mikrodermabrazji tlenowej można powrócić do wykonywania swoich obowiązków. Rzadko kiedy, ale warto o tym wiedzieć, że po zabiegu można odczuwać delikatne pieczenie. Powinno ono jednak zniknąć po dwóch kolejnych godzinach. Jeżeli tak się nie będzie działo, warto skonsultować się z kosmetyczką. Ważne jest również uwzględnienie przeciwwskazań do wykonywania takich właśnie zabiegów kosmetycznych.