Magnez lek czy suplement - co jest lepsze

Magnez lek czy suplement – co jest lepsze?

Wybierając suplementy diety, powinniśmy kierować się ich przyswajalnością przez ludzki organizm, a także zawartością określonych pierwiastków chemicznych. Magnez lek jest lepszym wyborem niż zwykłe suplementy z magnezem. Dlaczego tak jest? 

Magnez lek czy suplement? Różnice

Magnez lek

Magnez lek bez recepty to wyrób farmaceutyczny, który charakteryzuje się wysoką przyswajalnością przez ludzki organizm. Oznacza to, że dawka magnezu, która jest zawarta w jednej tabletce, zostanie przyswojona w całości i przyniesie korzystne rezultaty. Często Lek z magnezem zawiera także witaminę B6, która dodatkowo zwiększa przyswajalność tego pierwiastka. Oprócz tego wpływa ona korzystnie na metabolizm. Magnez lek można dostać w sklepie pod adresem https://www.aptekagalen.pl/preparaty-magnezu.

Suplementy – magnez 

Suplementy diety są preparatami spożywczymi. Bardzo często nie są one dokładnie przebadane, przez co nie znamy dokładnej zawartości pierwiastków w suplemencie. Oprócz tego przyswajalność takich produktów jest o wiele niższa. Co to oznacza w praktyce? Suplementy z magnezem mogą nie zostać wchłonięte przez organizm w odpowiedniej dawce. Przez to mimo zażywania wysokich dawek magnezu, nie będzie miał on korzystnego wpływu na organizm. 

magnez lek w kapsułkach

Kiedy warto przyjmować magnez lek?

Po magnez lek bez recepty można sięgać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba. Niedobór magnezu daje przeróżne objawy:

  • uczucie zmęczenia (nawet po dobrze przespanej nocy),
  • ospałość,
  • wahania nastroju, 
  • problemy ze snem,
  • nadmierna drażliwość. 

Przy większych niedoborach magnezu, może dojść do tego drżenie powiek, stany lękowe oraz kołatanie serca.