Jak rozpoznać kaszel u niemowlaka?

Z całą pewnością można stwierdzić, że kaszel u niemowlaka jest jednym z najczęściej występujących objawów infekcji górnych dróg oddechowych. Warto dowiedzieć się, jak rozpoznać kaszel u dziecka, a także kiedy powinno się z nim udać do lekarza.

Jak rozpoznać kaszel u dziecka?

Rozpoznanie właściwego rodzaju kaszlu u dziecka nie jest tak prostą sprawą, jak to się na początku wydaje. W początkowej fazie infekcji u dziecka pojawia się katar, który spływa po tylnej ścianie gardła. Sprawia to, że staje się ono bardzo podrażnione i pojawia się suchy kaszel. W drugim etapie choroby zaczyna być produkowana odpowiednia ilość wydzieliny przez dziecko, dzięki czemu zaczyna ono we właściwy sposób odkrztuszać. Rodzaj kaszlu zmienia się w mokry, który jest dużo bardziej efektywny niż kaszel suchy.

Kiedy udać się z dzieckiem do lekarza?

W niektórych przypadkach z kaszlącym dzieckiem warto udać się do lekarza. Specjalista na pewno określi właściwy sposób leczenia, a także oceni stan chorego dziecka. Pójście z dzieckiem do lekarza jest w szczególności polecane w przypadku małych niemowląt, które dużo czasu spędzają w pozycji leżącej. W ich przypadku choroba może bardzo szybko postępować, co jest zdecydowanie niebezpieczne dla dziecka. Dlatego warto zapobiec takiej możliwości, jeśli tylko można. Lekarz na pewno przepisze dziecko specjalne leki, które można stosować w jego przypadku, a także określi pozostałe zalecenia. Wśród nich można na przykład wymienić konieczność wykonywania inhalacji, które są bardzo efektywne.