orteza-nadgarstka

Stabilizator na nadgarstek – czym jest i jak stosować?

Uprawiając jakąś aktywność fizyczną, zawsze jest się narażonym na kontuzję. Dość często zdarza się choćby uraz nadgarstka. Jeśli nie jest on bardzo poważny, to dobrym rozwiązaniem będzie wówczas noszenie stabilizatora. Warto zatem wiedzieć, czym są stabilizatory na nadgarstki i jakie mają zastosowanie?

Co to jest stabilizator nadgarstka?

Stabilizator, jak można się zapewne domyślić, jest produktem stosowanym do stabilizacji nadgarstka, a konkretnie do stabilizacji stawu promieniowo-nadgarstkowego. Jego podstawowe zadanie to zmniejszenie ruchliwości w stawie. To z kolei chroni nadgarstek przed dodatkowymi uszkodzeniami. Poza tym stosowanie stabilizatora nadgarstka łagodzi ból oraz przyspiesza leczenie.

Jakie są rodzaje stabilizatorów na nadgarstki?

orteza nadgorstkaNa rynku dostępne są różne rodzaje stabilizatorów na nadgarstki. Profesjonalnym produktem jest na pewno orteza stabilizująca. Dzięki niej możliwe jest niemal całkowite unieruchomienie stawu. Idealnie sprawdza się w przypadku poważniejszych kontuzji. Bardzo często stosowane są także opaski elastyczne. Można je kupić w niemal każdym dobrym sklepie sportowym. Opaska pozwala utrzymać nadgarstek we właściwej pozycji. Wśród innych rodzajów stabilizatorów wymienić można jeszcze opaski magnetyczne oraz opaski z miejscem na kciuk. Tanie stabilizatory na nadgarstki znaleźć można z powodzeniem w internetowych sklepach jak Orteo.

Kiedy powinno się stosować stabilizator na nadgarstek?

Na pewno stabilizator na nadgarstek zastosować powinno się w przypadku urazu w obrębie stawu promieniowo-nadgarstkowego, o czym już wspomniano. Stabilizator przyda się także w przypadku wystąpienia zespołu cieśni nadgarstka. Warto także zastosować ten produkt przy różnych urazach kciuka.