mata do akupresury

Jak wybrać matę do akupresury?

Na rynku istnieje bardzo wiele różnego rodzaju mat do akupresury. Powstaje więc pytanie: jak wybrać tę odpowiednią? W dzisiejszym wpisie podpowiemy Ci, czym charakteryzować się powinna wysokiej jakości mata do akupresury i czym powinieneś kierować się, wybierając produkt odpowiedni dla siebie.

Wielkość ma znaczenie

Jak się okazuje, jednym z najważniejszych czynników, jakie musisz rozważyć wybierając produkt taki, jak mata do akupresury jest jej wielkość. W przypadku, gdy chcesz skorzystać z niej, by wypocząć na kanapie po ciężkim dniu pracy sugerujemy wybór maty długiej, zapewniającej stymulację całego grzbietu. Jeśli jednak na bóle pleców narzekasz sporadycznie, a w dodatku dotyczą one tylko jednego, konkretnego miejsca, o wiele lepszym wyborem będą mniejsze maty do akupresury – https://megamedic.pl/pl/c/MATY-DO-AKUPRESURY/299.

mata do akupresury

Zwróć uwagę na ilość kolców

Charakterystycznym elementem, w który wyposażona jest każda mata do akupresury są kolce. Na co konkretnie wpływ ma ich ilość? Otóż im więcej kolców znajduje się na macie do akupresury, tym jej efekt wywierany jest na większą powierzchnię ciała. Sprawia to z kolei, że zarówno przekrwienie stymulowanej okolicy, jak i wyrzut endorfin są znacznie bardziej intensywne. Maty do akupresury o dużej ilości kolców polecane są przede wszystkim osobom początkującym, a także o niższym progu bólu  Mniejsza ilość kolców zapewnia zaś bardziej intensywny docisk, a z tego powodu polecana jest osobom bardziej odpornym na ból.

Materiał wykonania gra rolę

Jeśli chodzi o matę do akupresury do użytku domowego, do wyboru są zazwyczaj produkty bawełniane lub lniane.  Niezależnie od rodzaju, dobra mata do akupresury wykonana będzie z wysokiej klasy, nieuczulającego materiału. Maty bawełniane polecane są osobom, które cechują się słabą tolerancją bólu, natomiast osoby bardziej na niego odporne mogą wykorzystać maty lniane.