Gogle ochronne - na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu

Gogle ochronne – na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Współcześnie bezpieczeństwo i higieny pracy to najważniejsze aspekty, które pracodawca powinien brać pod uwagę w każdym zakładzie pracy. Z jednej strony gwarantują one bezpieczeństwo dla pracowników podczas wykonywania pracy, a z drugiej podnoszą jakość oraz wydajność pracy.

Bezpieczeństwo i higiena pracy – kluczowe elementy.

Obecnie pracownicy w wielu zawodach wykonują niebezpieczne czynności, które mogą zagrażać ich zdrowiu oraz życiu. Dlatego tak istotne jest, aby każdy pracownik był odpowiednio przygotowany na różne zagrożenia. Ponadto pracodawca zobowiązany jest zapewnić swojemu pracownikowi środki ochronny indywidualnej. Do środków ochrony indywidualnej zaliczamy odzież robocza, kask, rękawice i okulary ochronne. Nowoczesne gogle ochronne z https://www.bhp-gabi.pl/k71,ochrona-oczu-gogle-ochronne.html osłaniają większość część naszej twarzy, tym samym ochraniają pracownika przed promieniowaniem, odpryskami, czynnikami chemicznymi oraz biologicznymi. Oczywiście gogle też należy nosić nie tylko w danym zakładzie pracy, ale także w trakcie podejmowania wykonania zadań we własnym zakresie.

gogle ochronne

Gogle bhp – jak wybrać?

Głównym zadaniem okularów ochronnych jest zabezpieczenie i ochrona wzroku pracownika przed potencjalnymi zagrożeniami występujących w momencie realizowania określonych czynności w pracy. Zatem warto przed ich zakupem zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Pracodawca przed kupnem okularów ochronnych musi przede wszystkim dopasować je do stanowiska, na którym będą one eksploatowane. Wobec tego znaczenia ma poziom odporności na promieniowanie oraz uderzenia okularów. Poza tym gogle bhp trzeba również dostosować do indywidualnie do użytkownika. Nie mogą być one za luźne, ani za ciasne. Oprócz tego przy ich zakupie ważne są też takie elementy jak:

  • klasa optyczna,
  • stopień ochrony,
  • certyfikaty i normy
  • jakość wykonania oraz materiałów.