suchy szampon

Jak odświeżyć włosy bez mycia?

Suchy szampon to świetny sposób na odświeżenie włosów bez ich mycia, ale trzeba nauczyć się go używać. Można odnieść wrażenie, że istnieje tak wiele sposobów użycia suchego szamponu, ale tak naprawdę są tylko dwa. Albo rozpyla się go bezpośrednio na skórę głowy, albo najpierw rozpyla się go w dłoni i stamtąd aplikuje. Który z nich jest lepszy? Postaramy się to wyjaśnić.

Przygotowanie to podstawa!

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić przed wypróbowaniem suchego szamponu, jest umycie włosów na noc. Pomoże to usunąć wszelkie nagromadzone w ciągu dnia oleje i da skórze głowy bardzo potrzebny odpoczynek.

Następnie użyjmy szamponu oczyszczającego, a w razie potrzeby także odżywki. Szampon oczyszczający usuwa nadmiar nagromadzonych substancji ze skóry głowy, natomiast odżywka chroni ją przed dalszymi uszkodzeniami, zatrzymując wilgoć i dodając włosom blasku.Następnie, wybierzmy suchy szampon, który będzie pasował do naszego typu włosów.

Nakładamy suchy szampon kro po kroku…

Przygotowany suchy szampon możemy nałożyć na nasze włosy. Najlepszym sposobem na to jest nałożenie produktu u nasady włosów. Możemy również użyć grzebienia lub szczotki, jeśli taką posiadasz, ale że łatwiej jest po prostu nakładać produkt palcami.

Stosując suchy szampon, należy unikać nakładania go na całą skórę głowy. Skupiajmy się na miejscach, które najbardziej potrzebują odświeżenia — zazwyczaj u nasady włosów lub wokół przedziałka.

Jeżeli planujemy wieczorne wyjście i chcemy dodać swojej fryzurze objętości, unikajmy nakładania suchego szamponu na linię włosów lub grzywkę — pozostanie na nich widoczny biały osad, który może odwrócić uwagę od naszego ogólnego wyglądu.

Suchy szampon z oferty sklepu internetowego Manada to świetny sposób, aby zapobiec nadmiernemu przetłuszczaniu się włosów, ale istnieje kilka sztuczek, które pomogą nam go skutecznie stosować.

Po pierwsze, przyjrzyjmy się składowi — jeśli nie jest on wymieniony na butelce lub kartoniku prawdopodobnie powiśmy unikać tego kosmetyku. Zdecydujmy się na inny produkt.

Po drugie, weź pod uwagę swój nasz włosów i to, czy mamy jakieś alergie na substancje chemiczne. Jeśli nasza  skóra jest wrażliwa na substancje zapachowe i barwniki,  to używajmy  szamponów o jak najkrótszym składzie. Zawsze warto wykonać próbę uczuleniową. Niewielką ilość nowego kosmetyku nałóżmy na mały fragment skóry. Obserwujmy jak zareaguje nasz organizm. Gdy nie pojawią się niepokojące objawy możemy spokojnie nałożyć szampon na całą głowę.

Wreszcie, co nie mniej ważne: wypróbuj różne marki, aż znajdziesz tę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom!