dzika-roza

3 najlepsze zioła lecznicze

Nie od dziś wiadomo, że równie dobrze co lekarstwa z apteki, przeciw różnego rodzaju dolegliwością zdrowotnym działają także zioła lecznicze. Mało tego, często o wiele zdrowsze i skuteczniejsze jest skorzystanie z darów matki natury, niż łykanie kolejnej porcji medykamentów. Jakie jednak zioła można zaliczyć do tych najlepszych?

Rumianek pospolity

Powszechnie uważa się, że takie zioło lecznicze jak rumianek pospolity jest ziołem przeznaczonym typowo dla dzieci. Nic bardziej mylnego, ponieważ doskonale sprawdza się on także dla osób dorosłych.
Wykorzystuje się go po pierwsze do leczenia problemów żołądkowych, lecz równie dobrze sprawdza się także jako środek uspokajający.

Dzika róża

Zioło lecznicze takie jak dzika róża powinno być wykorzystywane szczególnie intensywnie w okresie jesienny. Zawiera ono nawet ponad 100 razy więcej witaminy C niż jabłko i około 30 razy więcej niż cytryna. Dzięki temu w bardzo silny sposób zwiększa ono odporność. Jest zatem niezastąpione w sytuacji, gdy zewsząd czyhają na nas wirusy mogący wywołać infekcje.

Dziurawiec

Dziurawiec jest ziołem, które jest polecane przede wszystkim tym osobą, które posiadają problemy ze zbyt dużym poziomem stresu, lub nawet w przypadku pierwszych objawów depresji.
Jego relaksujące i uśmierzające ból działanie jest też bardzo mocno polecane kobietą w przypadku bolesnych miesiączek, a także dla osób, które posiadają problem z wątrobą, ponieważ dziurawiec ma działanie poprawiające działanie tego narządu.