Wałek jadeitowy – skuteczna walka z nadmiernym napięciem mięśniowym

Stres, praca i nadmiar obowiązków nie służą zdrowiu mięśni. Powodują ich ból i napięcie, które ciężko jest zniwelować. Czy pamiętamy jednak o mięśniach twarzy, które wyrażając emocje i gromadząc stres, również potrzebują rozluźnienia? Popularne w tym wypadku stało się stosowanie wałków jadeitowych.

Jak wyglądają i jakie korzyści wynikają ze stosowania wałków jadeitowych?

Chociaż nazwa tego urządzenia wydaje się być skomplikowana, jest ono popularne w gabinetach kosmetycznych, masażu a także często stosowane w zaciszu własnego domu. Mechanizm jego działania opiera się przede wszystkim na ruchu rolowania, co wywołuje efekt masażu. Na obydwu końcach znajdują się wałki, które różnią się od siebie wielkością. Służy to możliwości dostania się do nawet najtrudniej dostępnych miejsc.

Jakie więc efekty daje regularne stosowanie wałków jadeitowych?

  • rozluźnienie mięśni twarzy,
  • poprawa mikrokrążenia cery,
  • zamknięcie porów skóry,
  • odżywienie i wygładzenie skóry twarzy,
  • spłycenie i zapobieganie zmarszczkom mimicznym.

Czy wałek jadeitowy może być również stosowany na inne partie ciała?

Z powodzeniem może być używany również do masażu ramion, ud oraz okolicy karku. Ze względu jednak na swoje gabaryty, najbardziej skuteczny jest podczas rolowania okolic twarzy, brody i podbródka. Jego skuteczność zwiększa się przy jednoczesnym stosowaniu kremów odżywczych i balsamów ujędrniających. Wałki te cieszą się dużym zainteresowaniem i wykazują zadawalające efekty podczas regularnego używania, redukując wzmożone napięcie okolic twarzy.