W jaki sposób stosować płyn Excilor?

Niestety nawet najlepszy płyn przeciwgrzybiczny nie spełniać będzie swojego podstawowego zadania, gdy nie będzie on odpowiednio aplikowany. Wszystkie wyroby medyczne należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i instrukcjami, które zawarte są na opakowaniu.

Jak prawidłowo stosować płyn?

W pierwszej kolejności należy wspomnieć o tym, aby przed użyciem płynu Excilor bardzo dokładnie oczyścić paznokcie. W przypadku kobiet niezbędne jest oczywiście usunięcie lakieru. Za pomocą ergonomicznego aplikatora należy następnie nałożyć obficie płyn na całą powierzchnię uszkodzonych paznokci.

Nie można zapominać zwłaszcza o brzegach od spodu. Płyn Excilor bardzo szybko wysycha, dlatego też po 1-2 minutach można założyć skarpetki i obuwie. Jeżeli pojawi się charakterystyczne mrowienie pod paznokciem, to jest to wyraźny sygnał, że preparat wniknął w paznokieć i rozpoczyna się leczenie.

Pamiętać należy także o tym, aby podczas aplikacji płynu nie przyciskać za mocno aplikatora. Ważną rolę odgrywa również szczelne zamknięcie aplikatora po zakończeniu zabiegu.

Jak długo stosować preparat?

Oryginalny płyn Excilor z oferty internetowej apteki Galen należy nakładać na zakażone miejsce dwa razy dziennie. Aplikacji najlepiej dokonać rano i wieczorem.

Aby uzyskać satysfakcjonujący rezultat leczenia płyn warto stosować przez co najmniej 3 miesiące. Z praktycznego punktu widzenia płyn powinno nakładać się do momentu całkowitego odrośnięcia zdrowego paznokcia. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby uniknąć kontaktu płynu z oczami i błonami śluzowymi.