W jaki sposób dbać o higienę rąk?

W ciągu dnia człowiek dotyka dużej liczby przedmiotów takich jak klamki, przyciski w windzie czy produkty w sklepie. W związku z tym na dłoniach osadzają się liczne zarazki, które mogą wywoływać różne choroby. Już samo uświadomienie sobie, że tak się dzieje może być krokiem do walki z drobnoustrojami. W jaki sposób należy dbać o higienę rąk, aby uniknąć nieprzyjemnych schorzeń?

Po jakie środki warto sięgać?

Liczne bakterie oraz wirusy znajdujące się na dłoniach można łatwo przenieść na błony śluzowe oczu czy nosa co może być przyczyną wystąpienia infekcji. Aby tego uniknąć trzeba przestać dotykać twarz, ale przede wszystkim zadbać o odpowiednią higienę rąk. Należy myć dłonie przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. W przypadku braku możliwości skorzystania z bieżącej wody z mydłem warto korzystać z płynów do dezynfekcji rąk – to produkty mające w składzie duże stężenie alkoholu, który zabija bakterie oraz wirusy.

Jak korzystać z płynów do dezynfekcji rąk?

Aby możliwie najlepiej zadbać o higienę dłoni warto połączyć płyny do dezynfekcji rąk z regularnym używaniem środków myjących, takich jak mydło. Ten prosty zabieg jest świetnym sposobem walki z różnymi drobnoustrojami. Mydło umożliwia pozbycie się widocznego brudu oraz zanieczyszczeń, natomiast profesjonalny środek do dezynfekcji umożliwia pozbycie się ze skóry niewidocznych dla oczu zarazków. O higienę rąk należy dbać przez cały rok, jednak jest to szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy nietrudno złapać przeziębienie czy grypę.