Termometr elektroniczny- sprzęt, który przysparza maluchom o wiele mniej stresu i strachu niż jego poprzednik

Dzieci nie należą raczej do cierpliwych pacjentów, toteż gdy chorują, trudno zmierzyć im temperaturę. Na szczęście dopomóc w tej arcytrudnej misji może termometr elektroniczny.

Dlaczego jest on najlepszy dla małych dzieci?

Przyczyn jest kilka, a najważniejsze to:

• fakt, że elektroniczny termometr da się w sposób mało inwazyjny i szybki włożyć do ust czy ucha dziecka. Co najistotniejsze to odczyt z tak zlokalizowanego termometru jest, jak najbardziej wiarygodny.

• po drugie termometru elektronicznego nie da się przegryźć, uszkodzić lub trwale złamać. A to ważna przesłanka, jeśli dostanie się on w ręce malca.

termometr elektroniczny działa na podczerwień, a to oznacza, iż nie ma potrzeby, by umieszczać go w jakimkolwiek otworze dziecka. Wystarczy tylko przyłożyć go w pobliżu jego czoła, aby otrzymać miarodajny odczyt temperatury. To pozwala również rodzicom dziecka zaoszczędzić mu sporo stresu.

• termometry elektroniczne działają dosyć szybko i żwawo, nie ma więc obawy, że dziecko nie wytrzyma nerwowo trudów związanych z mierzeniem gorączki.

Za co cenią sobie termometr elektroniczny rodzice dzieci?

Po pierwsze za to, że można nim zmierzyć dziecku gorączkę w taki sposób, iż nawet się nie zorientuje. Przez co nie ma u niego odruchów płaczu i ogólnej histerii. Po drugie podoba im się to, że termometru elektronicznego można użyć bez wcześniejszej dezynfekcji. Chwalą go również za to, że nie muszą mechanicznie zbijać temperatury termometru do poziomu poniżej 36 stopni. Jest to niekiedy bardzo żmudna i denerwująca czynność.