ortezy stawu skokowego

Stabilizator na kostkę – kiedy trzeba z niego korzystać?

Urazy stawu skokowego to jedne spośród najpopularniejszych przypadłości, jakie dotykają stawów człowieka. Wynika to często z faktu, iż staw skokowy jest niezwykle podzielony ze względu na własną formę, natomiast co za tymże idzie – wyjątkowo wrażliwy na skręcenia, zwichnięcia oraz złamania. Wydawać by się mogło, iż przy każdym urazie stawu skokowego wybór stabilizatora jest sprawą jasną. Niestety prawda jest odmienna, natomiast dobry stabilizator na kostkę dopasowany do poziomu urazu oraz jego typu nie jest mniej istotny od samej diagnozy oraz leczenia. Potraktowanie tejże sprawy po macoszemu może spowodować nam więcej straty aniżeli zysku, natomiast byle jaki usztywniacz kostki może choćby uraz zwiększyć.

Co ukrywa nazwa stabilizator stawu skokowego?

Stabilizator stawu skokowego, prezentowany także poprzez specjalistów, jako orteza stawu skokowego, to typ materiału ortopedycznego, jaki realizuje rolę zbliżoną do tejże, jaką spełnia gips, więc zatrzymuje uszkodzoną partię ciała. Ortezy stawu skokowego dzielić możemy na dwa rodzaje. Pierwszy spośród nich dotyczy artykułu wykorzystanego do ich wykształcenia, natomiast inny podział zależy często od stopnia sztywności, którą ma określona opaska na staw skokowy.

Jaki stabilizator na kostkę dobrać?

ortezy stawu skokowego

Jak się okazuje, stabilizator na kostkę to ogólna nazwa, jaka zawiera w sobie różnorodne typy. Orteza może być sztywna, półsztywna czy miękka. Jej wytrzymałość zależy od tego, w jakim celu się ją wykorzystuje. Sztywny stabilizator noszą przede wszystkim sportowcy, jacy doznali skręcenia czy zwichnięcia. Orteza półsztywna jest dedykowana dla osób, jakie kończą leczenie, natomiast miękka jest przede wszystkim dla ludzi w podeszłym wieku. Ceny ortez są niezwykle rozmaite. Można je odnaleźć już za 50 zł, lecz mogą także kosztować 400 zł. Znaczenie ma tutaj przede wszystkim artykuł, z jakiego robione są stabilizatory.