Sposoby na starzenie organizmu

Każdy z nas pragnie zachować młody i atrakcyjny wygląd na dłużej. Szukamy sposobów na oszukanie czasu i staramy się coraz lepiej dbać o własny organizm. Jak wesprzeć swój organizm w walce z nieubłaganym czasem?

Odpowiednia dieta

Dobrze zbilansowana, zrównoważona dieta to podstawa zdrowego stylu życia. Nasza codzienne dieta powinna zawierać duże ilości świeżych owoców i warzyw. Zawierają one witaminy i niezbędne przeciwutleniacze, które zapobiegają procesom starzenia organizmu. Jeśli w danym sezonie trudno nam zdobyć świeże owoce, to może wspomóc się suplementami diety, które zawierają witaminę C (kwas askorbinowy). Takim suplementem jest na przykład rutinoscorbin. Zawiera on dodatkowo rutozyd, który pomoże nam w walce z sezonowymi przeziębieniami. Witamina C jest silnym zgarniaczem wolnych rodników i nie powinno jej zabraknąć w naszej codziennej diecie, nawet zimą, gdy nie możemy zakupić świeżych i smacznych owoców.

Ruch i aktywność fizyczna

Odpowiednia, regularna aktywność fizyczna pomaga zachować młody wygląd na dłużej, odpowiednie ćwiczenia sprawią, że nasza skóra wygląda młodziej, a organizm jest lepiej dotleniony. Ciało staje się jędrniejsze, a my tracimy na masie ciała i wyglądamy lepiej.