Rwa kulszowa, nerwobóle – co robić?

Część z nas doświadczyła kiedyś charakterystycznego uczucia kłującego bólu, ciągnącego się od dolnych partii pleców, przez pośladki aż do nogi. Być może jest to Rwa Kulszowa. Przypadłość spowodowana naciskiem i drażnieniem nerwu kulszowego. Ta nieprzyjemność najczęściej kojarzona jest z urazami sportowców, jednak realnie może ona dotknąć każdego. Inną dolegliwością bólową, która dotyka wielu Polaków są tak zwane nerwobóle. Są to najczęściej mechaniczne uszkodzenia nerwów ale czasem znajdują też swoje źródło w stresie. 

Skąd mogą się brać? 

Często ludzie skupiają się jedynie na uśmierzeniu bólu lub pozbyciu się objawów, jednak właściwie skąd biorą się te schorzenia? Dzisiejsza medycyna wyróżnia kilka powodów które są przedstawione poniżej: 

  • stres lub jego pochodne, przykładowo przepracowanie albo przemęczenie organizmu 
  • uszkodzenia nerwów 
  • zmiany zapalne 
  • zaburzenia metaboliczne 
  • niedobory witamin a w szczególności witaminy B2

Jak pozbyć się bólu

Każdy z nas jest świadomy, że zdrowie jest najważniejsze i powinniśmy dbać o nie wszelkimi środkami ponieważ w tym przypadku najistotniejsza jest jakość i szybkość w działaniu. Odpowiedzią na to może być nowoczesna farmaceutyka. W kwestii własnego zdrowia nie powinno się liczyć na półśrodki tylko do razu decydować na sprawdzone i profesjonalne wyjścia. Skuteczne na te przypadłości okazują się tabletki rozkurczowe, które sprawnie zatrzymują ból i dają natychmiastowe wytchnienie od męczących objawów, nawet tych o dużym nasileniu. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku poważnych wątpliwości o stan swojego zdrowia należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem specjalistą. 

Tabletki rozkurczowe na nerwobóle dostępna na AptekaGalen