poduszka ortopedyczna

Poduszka ortopedyczna – najlepszy wybór dla kręgosłupa

Bóle kręgosłupa, zwyrodnienia, niewyspanie – to problem, który dotyka coraz większej grupy osób. Jedną z przyczyn może być źle dobrana poduszka, a tym samym niewłaściwa pozycja ciała podczas snu. Jak temu zaradzić? Jaką poduszkę kupić i gdzie jej szukać?

Dlaczego poduszka ortopedyczna to najlepszy wybór?

Sen to ogromna część życia. Dbając o zdrowie, warto nie traktować po macoszemu wyboru materaca, pościeli czy poduszki. To czynniki, które mają ogromny wpływ na komfort snu. Niewłaściwie dobrane, szybko poskutkują problemami z zasypianiem, wybudzeniami, a na dłuższą metę zmęczeniem i złym nastrojem.
Jeśli chodzi o poduszkę, świetnym wyborem będzie ta specjalna, ortopedyczna. Produkowana jest ze specjalnej pianki reagującej na temperaturę ciała i dopasowującej się do niego kształtem. Poduszki ortopedyczne zapewniają właściwe oparcie, zapobiegają bólom kręgosłupa i wadom postawy. Pomagają zwalczyć problemy z zasypianiem i stanowią element profilaktyki chorób układu ruchu.

Gdzie szukać ergonomicznej poduszki do spania?

Poduszki ortopedyczne (zobacz takie modele) oferują przede wszystkim sklepy z akcesoriami sypialnianymi: materacami, poduszkami, pościelą. Ogromny wybór można znaleźć w sklepach internetowych. Coraz częściej tego typu poduszki pojawiają się również w sieciówkach.
Wybierając ortopedyczną poduszkę, trzeba zwrócić uwagę na jakość wykonania, ale i model – różne kształty przeznaczone są dla osób preferujących różne pozycje snu, inny dla osoby śpiącej na plecach, inny dla tej, która woli spać na brzuchu.