Piłki rehabilitacyjne

Piłki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w przypadku bólu kręgosłupa, mięśni oraz stawów. Dzięki ćwiczeniom z tego rodzaju sprzętem można z powodzeniem poprawić sprawność fizyczną oraz wrócić do formy. Opisywany sprzęt sprawdza się również w rozwijaniu motoryki dziecka i jest niezbędny do wykonania wielu ćwiczeń fitness. 

Piłki rehabilitacyjne – różne rodzaje

Na rynku można znaleźć piłki rehabilitacyjne w wielu formach. Można zdecydować się na piłki z wypustkami, kolcami oraz o różnym kształcie. Aby wybrać odpowiednią warto przemyśleć, na czym nam najbardziej zależy. Czy jest to pozbycie się bólu powstałego w wyniku kontuzji, czy też chcemy uniknąć siedzenia na twardym krześle w jednej pozycji przez dłuższy czas, na przykład w pracy. Dzięki stosowaniu piłki rehabilitacyjnej do siedzenia można uniknąć nabywania różnego rodzaju wad postawy, dlatego też tego rodzaju rozwiązanie jest jak najbardziej warte sprawdzenia. Osoba siedząca na piłce trzyma prostą postawę, a jej kręgosłup przybiera swój anatomiczny, poprawny kształt. Co więcej, dzięki siedzeniu na piłce można zmniejszyć stopień obciążania odcinka lędźwiowego i pozbyć się bólu, który czasami występuje w tym miejscu w przypadku niektórych osób. Jeśli chodzi o rodzaje piłek rehabilitacyjnych można zdecydować się na przykład na wersję z masującymi wypustkami o właściwościach masujących. Warto zwrócić uwagę także na piłki w kształcie fasolki, podłużne i walcowate, które można stosować podczas ćwiczeń korekcyjnych. Sprawdzają się w ćwiczeniach rozluźniających oraz podczas zajęć z dziećmi.

Idealne na każdy trening

Piłki rehabilitacyjne znajdują zastosowanie w wielu rodzajach ćwiczeń. Dzięki nim można doskonale wypracować mięśnie głębokie brzucha, a także dna miednicy. Są one jak gorset otaczający tułów – dzięki ich pracy sylwetka jest poprawna. Wzmocnienie mięśni głębokich wpływa na poprawę postawy całego ciała.