orteza nadgarstka

Orteza na nadgarstek – jak wybrać najlepszy model?

W przypadku wszelkiego rodzaju złamań, zwichnięć, czy też zapalenia nadgarstka niezbędne jest poddanie kończyny procesowi leczenia oraz rehabilitacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o urazy mechaniczne, czy też są to dolegliwości mające inną przyczynę, należy bezwzględnie zadbać o odpowiednie unieruchomienie chorego miejsca.

W tym celu konieczne jest nabycie sprzętu medycznego pomocnego w tego rodzaju sytuacjach. Jednym ze sposobów na leczenie kontuzji nadgarstka jest zastosowanie usztywniacza na nadgarstek. Dzięki niemu możliwe jest nie tylko odpowiednie zabezpieczenie chorej kończyny, ale także przyspieszenie powrotu do formy. Aby jednak wybrać najlepszy model, należy podczas zakupów mieć na uwadze kilka aspektów.

Usztywnienie nadgarstka a orteza na nadgarstek

orteza nadgarstka

Podczas wyboru ortezy dla siebie należy wziąć pod uwagę jej parametry oraz to, z jakich materiałów został wykonany dany produkt. Dobrym pomysłem jest zdecydowanie się na elastyczną ortezę nadgarstka, którą nie tylko można ściągać, ale także ją prać. Dzięki temu z powodzeniem można zadbać o higienę chorej kończyny. Co więcej, najlepsze modele usztywniaczy na nadgarstek to takie, które mają wbudowaną specjalną szynę usztywniającą. Dzięki niej można jeszcze lepiej zadbać o chore miejsce oraz zapobiegać niepożądanym ruchom nadgarstka i odpowiednio go ustabilizować. Opisywane szyny ustawiają dłoń oraz nadgarstek w pozycji funkcjonalnej, która gwarantuje skuteczną rehabilitację.

Odpowiednio dobrane materiały

W trakcie zakupów należy wziąć pod uwagę także materiały, z których jest wykonany dany usztywniacz nadgarstka. Dobre modele są zrobione z elastycznych materiałów, które są lekkie i przewiewne. Dzięki temu noszenie ich jest niezwykle komfortowe – tkanina, z której jest zrobiona orteza dostosowuje się do kształtu ciała i tworzy szczególne strefy kompresji, zapewniając optymalne wsparcie dla kończyny.