Omeprazol w dolegliwościach żołądkowych

Bardzo duża część ludzi narzeka na wszelkiego rodzaju problemy związane z częstym uczuciem zgagi, pieczenia i palenia w przełyku. Nie dość, że jest to sytuacja powodująca ogromny dyskomfort w codziennym życiu, to może przybrać formę przewlekłą. Dlatego tak ważne jest, aby w porę leczyć wszelkie dolegliwości.

Zgaga i refluks

Częste pieczenie za mostkiem, w przełyku, odbijanie, uczucie pełności, nudności, ból w nadbrzuszu – to niektóre objawy zgagi, która mogą być objawem refluksu, ale też wielu innych chorób przewodu pokarmowego. I odwrotnie – to, że ktoś cierpi na refluks nie oznacza, że od razu będzie odczuwał zgagę. Refluks jest czynnościowym zaburzeniem przewodu pokarmowego. Warto zaznaczyć, że zarzucanie treści pokarmowej do przełyku nie zawsze musi się objawiać nieprzyjemnymi symptomami w postaci zgagi. Dlatego zanim podejmie się jakąkolwiek decyzję o leczeniu, należy udać się do lekarza, który dokładnie zbada pacjenta i przepisze odpowiednie leki.

Leki na problemy żołądkowe

Wśród wielu dostępnych na rynku leków wspomagających pracę przewodu pokarmowego jest polprazol. Dobór odpowiedniej dawki przez lekarza i systematyczne przyjmowanie leku może w bardzo znacznym stopniu poprawić samopoczucie. Polprazol może być również skuteczny w przypadku takich schorzeń jak: wrzody żołądka i dwunastnicy, zakażenie Helicobacter pylori itp.

Aby wspomóc leczenie farmakologiczne należy oprócz leków, zmienić tryb życia. Zdrowa dieta, eliminowanie czynników stresogennych, odpowiednia ilość snu i częste spożywanie małych posiłków powinno pomóc w procesie łagodzenia przykrych objawów. https://www.aptekagalen.pl/polprazol-max-20mg-14kaps