Olfen Żel, co warto o nim wiedzieć

Olfen Żel jest preparatem, który stosuje się miejscowo na skórę. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Ze względu na swe podłoże wodno-alkoholowe chłodzi i przynosi natychmiastową odczuwalną ulgę w miejscach wymagających leczenia.

W zależności od wielkości opakowania różna jest też Olfen Żel cena produktu. Dostępne są 50g i 100g tuby z lekarstwem.

Stosowanie leku Olfen Żel

Lek ten stosuje się by leczyć stany zapalne mięśni i stawów, ścięgien i wiązadeł, także bóle pleców oraz niektóre zwyrodnienia stawów. Niewielką ilość żelu należy rozsmarować, ale nie wcierać w miejsce zmienione chorobowo.

Czynność tę można powtórzyć do czterech razy na dobę. Jeżeli w ciągu 7 dni stosowania żelu nie ustąpi ból i obrzęk, wtedy należy skontaktować się z lekarzem.

W ulotce informacyjnej Olfen Żel można znaleźć informacje dodatkowe związane z długością stosowania tego leku oraz jego możliwymi skutkami niepożądanymi.

Powszechne stosowanie leku związane jest z przystępną Olfen Żel ceną produktu. Pacjenci cenią go również za szybkie i skuteczne działanie.

Możliwe działania niepożądane

Występują niezmiernie rzadko. Są to z reguły wysypki skórne, świąd, zaczerwienienie i pieczenie skóry. Są to powszechne objawy, które mogą wystąpić podczas stosowania Olfen Żelu.

Do bardzo rzadkich należą obrzęki twarzy, spłycony oddech i uczucie ucisku w klatce piersiowej. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów należy zgłosić się do lekarza.

Pozostałe ważne informacje dotyczące innych działań niepożądanych zawiera Olfen Żel ulotka.