Ochrona skóry od pierwszych dni życia

Skóra noworodka przeżywa trudny czas tuż po narodzinach. Pozbawiona nawilżenia, którego dostarczały jej wody płodowe, narażona na wiele patogenów, jakie nie znajdowały się w bezpiecznym brzuchu mamy. Połączenie tych czynników sprawia, że skóra maluszka wymaga szczególnej pielęgnacji w pierwszych chwilach życia.

Skóra noworodka – podstawowe problemy

Maleńkie dziecko tuż po narodzinach pokryte jest jeszcze płynami, dlatego prawdziwe problemy ze skórą zaczynają się dopiero po kilku dniach. Mniej więcej w tym czasie traci ona nawilżenie, a hormony z ciała mamy w pełni dają się we znaki.

To oznacza, że na ciele dziecka mogą pojawiać się przesuszenia, a także wypryski, związane z wydalaniem przez dziecko hormonów, jakie przekazała mu matka. O ile lekkie przesuszenie skóry z pewnością zniknie samo i wystarczy stosować w tym celu delikatną pielęgnację, to mocniejsze dolegliwości mogą wymagać wsparcia kosmetyków.

Emolienty dla odbudowania naturalnej ochrony

Skóra dziecka dopiero „uczy się” rozpoznawać zagrożenia i radzić sobie z nimi. Nie potrafi również w początkowej fazie życia maluszka utrzymywać optymalnego nawilżenia. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą kosmetyki z emolientami (na przykład Emotopic https://www.aptekagalen.pl/pharmaceris-e-emotopic), które pomagają stworzyć naturalną warstwę ochronną na naskórku.

Wśród produktów marki Emotopic znaleźć można szereg wysokiej jakości kremów, które wspierają utrzymanie optymalnego stanu nawilżenia skóry, a także – pomagają tworzyć barierę ochronną na naskórku dziecka. Regularnie stosowane, pozwalają pozbyć się problemu przesuszonej skóry.