banki bezogniowe

Na czym polega działanie baniek bezogniowych?

Stawianie baniek to jedna z metod, która znana jest od setek lat. Zaliczane są one do elementów medycyny niekonwencjonalnej. Stawia się je w przypadku problemów z krążeniem, usuwają również z organizmu zbędne toksyny, pomagają uśmierzyć ból.

Co to są bezogniowe bańki lekarskie?

banki lekarskieBańki lekarskie to okrągłe, niewielkie naczynia, które mają płaskie brzegi. Dawniej znane były bańki szklane, które stawiane były przy pomocy ognia. Gorące powietrze wytwarzało podciśnienie. Takie bańki stawiały tylko osoby specjalnie przeszkolone. Dzisiaj dostępne są bańki bezogniowe, które stawia się bez konieczności stawiania ognia. Zamiast tego posiadają specjalna pompkę, która ma za zadanie wypompowywać powietrze. Powstaje podciśnienie, które niezbędne jest do wykonania tego zabiegu.

Same bańki bezogniowe dość łatwo jest znaleźć w sklepach specjalistycznych jak sklep Orteo gdzie istnieje możliwość zakupu online.

Na czym polega działanie baniek bezogniowych?

Dzięki temu, że za pomocą pompki powstaje podciśnienie, powstają mikrourazy pod skórą i pękają drobne naczynia krwionośne, co powoduje wynaczynienie krwi. Organizm ludzki zmuszony jest wtedy do reakcji i aktywuje się. Zakończenia nerwowe zostają podrażnione. Krążenie krwi zostaje poprawione, a część tkanek wessana do bańki. Do komórek dociera wtedy wiele tlenu i substancji odżywczych, które pomagają w regeneracji organizmu.
Po zabiegu mogą pozostać siniaki, ponieważ często dochodzi wtedy do pęknięcia naczyń krwionośnych.

Kiedy stosować bańki bezogniowe?

Bańki bezogniowe są wskazane zwłaszcza przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przewlekłych chorobach oraz przy ogólnym osłabieniu organizmu.