materac do rehabilitacji

Materac rehabilitacyjny – przydomowa rehabilitacja

Rodzaje materaców rehabilitacyjnych

Materac rehabilitacyjny to materac odpowiednio dostosowany do zalecanej rehabilitacji. Na rynku występuję dużo rodzajów materaców rehabilitacyjnych. Najczęściej wybieranymi materacami są:

  • rozkładane (podzielone na części),
  • rurowe ze zmiennociśnieniowym naporem wody z regulacją temperatury(materac wodny),
  • gryczane (twarde),
  • pneumatyczne (przeciwodleżynowe),
  • miękkie (jedwabiste w dotyku).

Rodzaj materaca zależy od dolegliwości dokuczającej pacjentowi. Odpowiedni lekarz lub rehabilitant dobiorą adekwatny materac i zalecą instrukcję jego stosowania

Dolegliwości leczone materacami rehabilitacyjnymi

Materac rehabilitacyjny ze sklepu online Orteo jest często zastosowany w chorobach i schorzeniach kręgosłupa. Odciąża on kręgosłup i bolące członki ciała. Pomaga także na odleżyny (materace mające wbudowane funkcję automatycznego masażu są najodpowiedniejsze na ten typ schorzenia). Regeneruję i łagodzi większość dolegliwości związanych z uszkodzeniem kręgosłupa, zapobiega także nawrotom schorzeń przeciwdziałając bólowi.

Ważną funkcją materaca rehabilitacyjnego jest wsparcie osób po operacjach kręgosłupa lub biodra. Pomaga on dojść ludziom do normalnej wydolności organizmu i ruchomości nieużywanych kończyn. Używanie materaca wraz z czynną rehabilitacją, pod okiem wykwalifikowanego rehabilitanta, jest bardzo ważnym czynnikiem do powrotu, do pełni sił i zdrowia. Powinno się także używać tych materacy po przebytej rehabilitacji w celu zapobiegania nawracającym dolegliwościom.