Maść czy tabletki na opryszczkę- co lepiej wybrać?

Opryszczka, popularnie nazywana po prostu zimnem, to jedna z bardziej dokuczliwych przypadłości. Nie da się ukryć jednak, że jest to sygnał tego, że w naszym organizmie dzieje się coś niedobrego. Najczęściej opryszczka jest sygnałem infekcji wirusowej, która rozpoczyna się we wnętrzu naszego organizmu. Zwykle pojawia się ona albo we wnętrzu naszego nosa- a raczej w jednej z dziurek, albo na ustach. Opryszczka jest szczególnie problematyczna w przypadku kobiet. Nie tylko powoduje ona ogromny dyskomfort, ale dodatkowo także jest defektem estetycznym. Warto wiec wybrać maść czy może tabletki by się z nią uporać?

Maść na opryszczkę- czy okaże się skuteczna?

Maść na opryszczkę to bez wątpienia jeden z tych preparatów, który wykorzystywany jest najchętniej. Dlaczego? Otóż z bardzo prostych powodów! Maść na opryszczkę jest:

  • wygodna w stosowaniu- wystarczy jedynie nałożyć ją na miejsce zmienione chorobowo;
  • wyróżnia się wysoką skutecznością- niektóre z nich niwelują opryszczkę już w ciągu dwóch dni;
  • jest tania- maść na opryszczkę zwykle jest lekiem wyjątkowo tanim.

Nic więc dziwnego, że to właśnie ten lek na opryszczkę cieszy się obecnie największą popularnością. Panie bardzo często się na niego decydują, szczególnie w momencie, kiedy niektóre maści mają dodatkowo aplikator. Wówczas można je stosować w formie wygodnego balsamu, który jest całkowicie bezbarwny i bezwonny. Panie doceniają sobie również wyjątkowo skuteczne działanie takiej maści, gdyż niweluje ona opryszczkę bardzo szybko i redukuje problematyczne zaczerwienienie oraz obrzęk, który się wokół niej pojawia.

Tabletki na opryszczkę- czy warto się nimi zainteresować?

Lek na opryszczkę może przybierać różne formy. Oprócz maści w sprzedaży dostępne są także tabletki na opryszczkę. Czy więc warto się nimi zainteresować? Otóż tabletki na opryszczkę działają od wewnątrz. Oznacza to, że w pierwszej kolejności uderzają one w wirusa, który zaatakował nasz organizm, a dopiero później zajmują się one redukcją jego fizycznej postaci, która uwidoczniła się na na naszych ustach lub w dziurce nosa. Tabletki na opryszczkę są wybierane znacznie rzadziej, jednak nie oznacza to, że ich działanie cechuje się znacznie mniejszą skutecznością. Można powiedzieć, że jest wręcz przeciwnie ten lek na opryszczkę może działać jeszcze skuteczniej niż maść, gdyż jego działanie jest o wiele bardziej skoncentrowane i skupia się na wyeliminowaniu wirusa, który zdążył rozgościć się już w naszym organizmie. Warto więc się nimi zainteresować i kupić je na przykład tutaj – https://a-manada.pl/leki-na-opryszczke