Leki na hemoroidy

Leki na hemoroidy

Hemoroidy to powszechna i bardzo uciążliwa przypadłość. W niniejszym tekście podane zostały przyczyny wystąpienia hemoroidów oraz możliwości ich leczenia – chodzi tu przede wszystkim o maści i czopki.

Wstęp

Hemoroidy zwane są inaczej żylakami odbytu. Hemoroidy to wstydliwy problem, który niestety łatwo zlekceważyć – czasem po prostu wstydzimy się pójść po profesjonalną pomoc. Hemoroidy objawiają się swędzeniem, pieczeniem, bólem okolic odbytu.

Sygnałem, że możemy mieć hemoroidy, są drobne krwawienia z odbytu, widoczne na papierze toaletowym. Jakie są przyczyny wystąpienia hemoroidów? Są to: zatwardzenia, za mało błonnika w diecie, siedzący tryb życia czy picie za małych ilości płynów. Gdy wystąpi u nas ta przypadłość, warto w pierwszej kolejności sięgnąć po leki na hemoroidy bez recepty: po maść na hemoroidy oraz po czopki na hemoroidy z oferty aptekagalen.

Maści i czopki na hemoroidy

Maść na hemoroidy czy czopki na hemoroidy działają m.in. przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Istnieje na rynku bardzo duży wybór tych preparatów. Jeśli chodzi o maści na hemoroidy, można sięgnąć po Aesculan, Rectostop, Posterisan czy Proctosedon. Jeśli zaś preferujemy czopki, możemy wybrać Posterisan, Procto-Glyvenol, Hemorol czy Proktosedon. Można także stosować kremy doodbytnicze oraz doustne tabletki na hemoroidy. Ponadto warto używać specjalnego żelu intymnego dla osób z hemoroidami.

czopki na hemoroidy

Podsumowanie

Co można stosować na hemoroidy? Są to:

– czopki;

– maści;

– kremy;

– tabletki doustne;

– żele intymne.

Warto zwrócić się po pomoc już przy pierwszych objawach hemoroidów. W pierwszej kolejności sięgnąć należy po lek na hemoroidy bez recepty. Gdy takie działanie nie pomoże, należy zwrócić się po pomoc do lekarza rodzinnego i chirurga.