Leczniczy Groprinosin

Jeśli pojawi się przeziębienie to warto mieć Groprinosin

Groprinosin to dobry lek wspierający odporność organizmu każdej osoby. Działa szybko oraz bardzo skutecznie, jest specyfikiem niezbędnym w domowej apteczce w zimie. Lek pomaga w zwalczaniu wirusów, nie działa jednak na bakterie. Już po trzech dniach zażywania tego leku stan osoby chorej ulega poprawie – znika gorączka, zmniejsza się katar, nie ma już tak intensywnego kaszlu, jak wcześniej. 

Dla kogo przeznaczony jest Groprinosin?

Jest to specyfik dla osób w wieku od 1 roku życia do podeszłego wieku. Zażywać można maksymalnie 6 tabletek na dobę, czyli dwie tabletki trzy razy dziennie. Dla dzieci rekomendowany jest preparat w syropie, a nie w tabletkach. Groprinosin to lek skuteczne, ale dający złe skutki w przypadku przedawkowania. Czas leczenia tym specyfikiem wynosi  od 5 do maksymalnie 14 dni. Gdy ustaną objawy przeziębienia to należy stosować ten lek przez dzień lub dwa. Takie są zalecenia farmaceutów. 

Dobry lek dla każdego

Preparatu nie zaleca się kobietom w ciąży oraz matkom karmiącym. Dla nich są inne leki, które zaleci im lekarz. Samodzielne sięganie po Groprinosin może spowodować wiele problemów i nie jest zalecaną wartością. W aptekach sprzedawane są Groprinosin Max, Baby lub Forte. Baby jest dla dzieci, Forte i Max działają szybciej i skuteczniej, co jest bardzo dużą ich zaletą. Neosine czy Pranosin to leki z tej samej rodziny leków, odpowiedniki Groprinosinu. Można po nie sięgać zawsze w sytuacji mocnego przeziębienia.