Kiedy warto zażywać witaminę D?

Jak każdy doskonale wie, nasze organizmy do poprawnego funkcjonowania wymagają witamin. Dostarczane są one w pokarmie, a najczęściej w warzywach i owocach. Jak się jednak okazuje, są i takie witaminy, których nie da się dostarczyć z jedzeniem i wymagane jest zupełnie inne działanie. Dobrym tego przykładem jest witamina D3 4000.

Jak powstaje witamina D3?

W odróżnieniu od innych witamin witamina D nie jest dostarczana do ciała z jedzeniem. Jedyną formą powstawania jest produkowanie jej przez organizm. Żeby było to jednak możliwe, musi on zostać wystawiony na słońce. Innymi słowy, jeśli wyjdziemy na silne światło słoneczne np. w wakacje, nasz poziom witaminy D od razu wzrośnie do pożądanej wartości. Jak szacują badania, wzrost ten następuje już po kilkunastu minutach na słońcu.

Kiedy powinno się zażywać witaminę D3 4000?

W aptekach znaleźć można jednak specjalne produkty, takie jak witamina D3 4000 https://www.aptekagalen.pl/sundovitd3-2000j-m-60kaps, które pozwalają w formie tabletek dostarczać do ciała tę witaminę. Kiedy powinno się taki środek zażywać?
Jak można się łatwo domyślić, witamina ta jest produkowana tylko wtedy, gdy jest duże nasłonecznienie. W zimie, gdy dzień jest krótki, a czas spędzany na słońcu z uwagi na niską temperaturę bardzo ograniczony, organizm nie ma możliwości samodzielnego wytworzenia potrzebnej ilości witaminy D. Właśnie wtedy zaleca się, aby dostarczać ją do ciała przy pomocy dodatkowych tabletek. Taką kurację powinno się stosować przez całą jesień i zimę, aż do wiosny, gdy ponownie ciało zacznie samo produkować dla siebie witaminę D.