Keladerm

Keladem – zdrowie skóry w problemach naczyniowych i po zabiegach chirurgicznych

Na skórze osób z żylakami mogą pojawić się przebarwienia. Świadczą one o niewydolności żylnej i powinny skłonić do pilnej wizyty u lekarza. Najważniejsza jest poprawa zdrowia ważnych naczyń krwionośnych. Wiele osób jednak przez długi czas nie potrafi pozbyć się spowodowanych tym zmian skórnych. W takich sytuacjach specjalista może zalecić Keladerm. Jest to krem do stosowania miejscowego z laktoferyną. Główny składnik preparatu przyspiesza gojenie owrzodzeń i rozjaśnia przebarwienia. Pomaga również usprawnić gojenie po różnego rodzaju zabiegach. 

Farmaceutyka miejscowa po zabiegach chirurgicznych

Zabiegi chirurgii ogólnej, naczyniowej i laserowej wiążą się często z powstaniem wybroczyn. W ich przypadku medycyna zaleca preparaty miejscowe, np. z laktoferyną. Znajdują one zastosowanie w przypadku:

  • przebarwień po depilacji laserowej
  • zmian na skórze po zabiegu skleroterapii
  • krwiaków pooperacyjnych
  • zabiegów z zakresu chirurgii naczyniowej wykonanych laserem

Ze względu na ryzyko przebarwień związane z tego typu zabiegami warto zadbać o zdrowie skóry w okresie pozabiegowym. 

keladerm

Jak stosować Keladerm, aby zadbać o zdrowie skóry po zabiegu?

Keladerm jest stosowany po zabiegu bezpośrednio na skórę. Dostępny jest do kupienia np. tutaj i występuje w dwóch formach:

  • krem w tradycyjnej tubce
  • krem w ampułkach

Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej warto stosować go 2 razy dziennie. Nie jest wskazany u dzieci oraz kobiet w ciąży. U osób bez alergii na laktoferynę lub substancje pomocnicze może być stosowany do uzyskania zadowalającego efektu. Warto dbać o stan skóry po każdym zabiegu, aby szybko odzyskała ona zdrowy wygląd.