Jakie zastosowanie ma Iberogast?

Iberogast jest obecnie jednym z najpopularniejszych leków roślinnych, który stosowany jest głównie w czynnościowych zaburzeniach żołądkowo-jelitowych. Z dobrodziejstwa tego rewelacyjnego leku mogą skorzystać między innymi osoby, które zmagają się z niestrawnością, czy też zespołem jelita nadwrażliwego.

Jaki efekt?

Lek roślinny Iberogast 100ml łagodzi uczucie pełności, znacząco osłabia skurcze nie tylko żołądka, ale również jelit. Jest to doskonały preparat dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o dokuczliwych wzdęciach. Warto wspomnieć również o tym, że lek wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające, przeciwbakteryjne i wiatropędne. Doświadczeni lekarze przepisują preparat przy bólach brzucha, nudnościach, zgadze i uczuciu pełności.

O czym należy pamiętać?

Obecność osadu, tak samo zresztą jak i zmętnienie nie ma nawet najmniejszego wpływu na skuteczność leku, dlatego też nie trzeba go wstrząsać przed użyciem. Jeżeli po siedmiu dniach przyjmowania leku nie przynosi on satysfakcjonującego wyniku, to warto jak najszybciej skorzystać z porady lekarza. Warto wspomnieć również o tym, że pojedyncza dawka w swoim składzie zawiera do 240 mg etanolu (alkoholu). Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że przy stosowaniu zgodnie z zaleceniami producenta bez problemu można prowadzić samochody i obsługiwać maszyny. Ze względu na niewielką zawartość alkoholu lek ten nie jest oczywiście zalecany do stosowania u osób zmagającymi się z chorobami alkoholowymi.