krople do nosa

Jakie środki stosować podczas alergicznego kataru?

Wiosna jest szczególnym czasem, kiedy zaczynają pylić drzewa, takie jak brzozy. Pylą również trawy, a dla alergików jest to czas trudny, naznaczony niedrożnością nosa i ciągłą potrzebą kichania i sięgania po chusteczki. Warto jednak, aby osoby te sięgnęły po środki, które pomogą ulżyć im w tej przypadłości. Co można zastosować na alergię?

Co stosować na alergię związaną z nieżytem nosa?

krople do nosa

Kiedy pacjentowi dokucza nieustanny, wodnisty katar, odczuwa on naglącą potrzebę kichania i ogólne osłabienie, jest to zapewne sezonowa alergia. Obecnie to niezwykle popularny problem, z którym boryka się wiele osób. W każdym przypadku warto zaczerpnąć specjalistycznej porady lekarskiej, jednak czasem kupienie produktu bez recepty wspomagającego walkę z katarem może okazać się niezwykle potrzebne. 

Jakie środki można zastosować na katar? Skorzystać można między innymi z:

  • kropli do nosa
  • sprayu do nosa

Czym różnią się między sobą środki do nosa?

Podstawową różnicą pomiędzy wymienionymi środkami do nosa jest sposób ich dozowania. Krople do nosa na alergię dozuje się w formie kropel za pomocą zakraplacza. Odmierza on równe, kształtne krople. Ilość kropli, jaką powinno się przyjąć jest zawsze zapisana w dołączonej do produktu ulotce. Kroplę należy następnie wciągnąć nosem.

Natomiast spray do nosa ma dużo większy zasięg podczas jednorazowego dozowania. Duże ilości małych kropelek natychmiastowo wystrzelone zostają do wnętrza nosa. Z reguły nie trzeba go wciągać, a jego zastosowanie odbierane jest jako dużo bardziej odczuwalne.