Jaki sprzęt medyczny warto mieć w gabinecie?

Gabinet fizjoterapeuty musi być funkcjonalny i dla pacjenta, i dla pracujących tam osób. Jeśli w gabinecie będzie sporo sprzętu medycznego, będzie można pomóc pacjentom z większą liczbą schorzeń. Zakupiony sprzęt nie musi być nowy. Można poszukać go na rynku wtórnym albo skorzystać oferty leasingu.

W jaki sprzęt medyczny warto inwestować?

W każdym gabinecie powinny znajdować się stoły do masażu, materace do ćwiczeń i drabinki. To podstawa, bez której nie można przeprowadzić podstawowych ćwiczeń z pacjentem. Przydają się również piłki, gumy do rozciągania i stabilizatory do ćwiczeń równowagi.

W większym gabinecie powinny znaleźć się duże urządzenia, które wzmacniają mięśnie i stawy, np. trenażer eliptyczny lub rowerek treningowy. Warto także kupić urządzenia do treningu inercyjnego.

Sporym powodzeniem wśród osób kupujących sprzęt medyczny z Orteo zarówno do gabinetów fizjoterapii, jak salonów kosmetycznych, są urządzenia do terapii TECAR. Ich rolą jest stymulacja więzadeł, mięśni i stawów po urazach. Z powodzeniem jednak wykorzystywane są także do poprawiania urody: spłycania zmarszczek, wyrównywania owalu twarzy.

Czy warto kupować cały sprzęt?

Aby w pełni wyposażyć gabinet w niezbędny sprzęt, konieczne byłoby wydanie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najlepiej sprawdzić ofertę leasingu medycznego i skorzystać z tej formy finansowania.

Dzięki korzystnemu opodatkowaniu, leasing może być całkiem opłacalny a urządzenia zakupione w ten sposób będą należeć do najnowocześniejszych. Najkorzystniejsze oferty leasingu nie wymagają wkładu własnego ani uregulowanej historii kredytowej, więc są łatwo dostępne.