maski przeciwpyłowe

Jak wybrać maskę dla siebie?

Aby chronić się przed zanieczyszczeniami, toksycznymi substancjami trzeba posiadać maseczkę, która będzie dopasowana do osoby. Warto przy zakupie zobaczyć, jaka najlepiej nas ochroni. Mieszkając w mieście, które posiada wiele zanieczyszczeń i to w wielkim stopniu, trzeba pamiętać o maskach, warto wziąć to w nawyk.

Aby dobrać dobrą maseczkę dla siebie, ważne jest dobrać maseczkę do odpowiednich warunków. Istotne jest to jaką ma wydajność oraz przeznaczenie, ponieważ musimy wiedzieć w jakich warunkach będziemy jej używać, czy do sportu czy do założenia na co dzień. W obszarach, gdzie jest coraz więcej zanieczyszczeń w powietrzu, należy kupić maskę antysmogową. Gdy już chcemy kupić maseczkę, trzeba zwrócić uwagę czy ma otwór wentylacyjny. Dzięki otworowi mamy lepsze warunki, ułatwia oddychanie, nie paruje nic oraz zapobiega przed wilgocią, przez co możemy czuć się w takiej maseczce komfortowo. Modele, które nie mają otworu wydechowego, będzie gorszy dla osoby, która chciałaby uprawiać w niej sport, daje to więcej wilgoci.

Jak dbać o maseczkę?

maski przeciwpyłowe

Kiedy chcemy zadbać o maseczkę, ważne jest dbanie o maskę antysmogową. Maseczki, również te które posiadają filtry do wymienienia, należy często myć. Stykamy się z nią twarzą, dlatego warto myć i wymieniać bo bród, pot a także makijaż może pozostać na takiej maseczce. Musimy pamiętać o higienie, dlatego, że takie coś może źle odbić się na naszej zdrowej cerze. Musimy ją prać minimum raz w miesiącu, przy takim częstym używaniu.