ból zatok

Jak szybko poradzić sobie z bólem zatok?

Obolałe i zatkane zatoki to problem, który może skutecznie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Uczucie zatkanego nosa i ból wywołany zapaleniem zatok to wyjątkowo nieprzyjemne uczucia. Warto stosować krople na zatoki, spraye do nosa czy leki w tabletkach, które mogą pomóc w szybkim pozbyciu się choroby.

Szybkie sposoby na ból zatok

Warto sięgnąć po środki dostępne bez recepty – krople na zatoki i wiele innych preparatów łagodzą obawy choroby, ułatwiają spływanie wydzieliny i redukują obrzęk. Bogaty asortyment produktów na bol zatok znajdziesz, przechodząc na stronę: https://www.apteka-familia.pl/krople.html.

Mogą szybko „postawić na nogi”, dlatego też stanowią pierwszą pomoc przy wystąpieniu objawów choroby. W kroplach, tabletkach czy sprayach do nosa znajdują się substancje obkurczające naczynia krwionośne, działające miejscowo przeciwzapalnie i redukujące ból.

Domowe metody

Podczas schorzeń zatok ważne jest przyjmowanie dużej ilości płynów, które pomagają w rozrzedzaniu wydzieliny. Objawy bólu można łagodzić poprzez ciepłe okłady trzymane na wysokości zatok. Regularne inhalacje mogą redukować obrzęk i zmniejszać stan zapalny – w tym celu można wykorzystać np. sól morską.

Kiedy udać się do lekarza?

Ból zatok może być oznaką rozwijającego się ostrego stanu zapalnego, którego leczenie na własną rękę może być nieskuteczne. W przypadku braku poprawy po 2-3 dniach stosowania środków bez recepty i domowych metod na zatoki, warto umówić się na konsultację z lekarzem, który może zalecić silniejsze leki lub nawet antybiotyk. Dzięki temu można mieć pewność, że zapalenie zatok nie przerodzi się w jeszcze poważniejszą infekcję.