elektrostymulator-miesni

Jak działa elektrostymulator mięśni?

Elektrostymulator mięśni może pomóc osobom, które dopiero co przeszły poważną operację i wymagają rehabilitacji. Jest to urządzenie, które emituje impulsy elektryczne powodują skurcz mięśni.

Czym jest elektrostymulacja?

Elektrostymulacja jest bezpieczna i może być wykonywana u osób w każdym wieku. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że taką formę terapii można również przeprowadzić u dzieci. Osoby, które cierpią na ból stawów i mięśni powinny koniecznie to przetestować. Ciągłe zażywanie środków przeciwbólowych nie jest żadnym rozwiązaniem, ponieważ w ten sposób jedynie maskujemy ból, a nie eliminujemy źródła problemów. Elektrostymulator mięśni pomaga przede wszystkim poprawić ukrwienie, a dodatkowo odżywia mięśnie, które były uszkodzone. Jest to niezwykle przydatne urządzenie w czasie rehabilitacji.

Zalety elektrostymulacji

Pacjenci, którzy przez długi czas byli unieruchomieni mogą odczuwać ból mięśni, dlatego elektrostymulator może im pomóc. Oprócz tego wspomaga on także proces gojenia oraz spalanie tkanki tłuszczowej. Wyróżniamy dwie kategorie impulsów elektrycznych, czyli: TENS oraz EMS. TENS to inaczej stymulacja nerwów. Skurcz mięśni powoduje, że zaczynają się wydzielać związki opioidowe, czyli substancje, które redukują odczuwanie bólu. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w ten sposób nie wyeliminujemy źródła problemu, ale jedynie zminimalizujemy objawy. Ze stymulacji EMS dosyć często korzystają osoby aktywne fizycznie oraz profesjonalni sportowcy, którzy potrzebują regeneracji. Głównym celem terapii EMS jest jednak rozbudowa oraz wzmocnienie danej partii mięśniowej. Poznaj zalety elektrostymulacji mięśni i kup urządzenia tutaj: https://www.orteo.pl/elektrostymulatory.