Jak dbać o zdrowie dróg moczowych?

urofort

Kobiety z racji swojej budowy anatomicznej są zdecydowanie bardziej narażone na zapalenie pęcherza moczowego. Statystyki są jasne. Na tę dolegliwość cierpi połowa kobiet, przynajmniej raz w ciągu całego życia. Jak dbać o zdrowie intymne? Oto kilka wskazówek, które przydadzą się każdej kobiecie.

Jak dbać o zdrowie dróg moczowych?

Bardzo ważna jest odpowiednia higiena okolic intymnych. Podmywajmy się raz dziennie. Do mycia używajmy specjalnego płynu, taki kosmetyk możemy znaleźć w każdej drogerii, a nawet w popularnych supermarketach i dyskontach. Dlaczego płyn sprawdzi się lepiej niż klasyczne mydło? Mydło ma nieodpowiednie pH, dodatkowo może też wywoływać podrażnienia i pieczenie.

Warto też zwrócić uwagę na bieliznę. Wybierajmy majtki, które są wykonane z przewiewnych, najlepiej naturalnych tkanin. Idealnie sprawdzi się wszystkim dobrze znana bawełna. Unikajmy stringów, ten fason nie jest polecany przez lekarzy. Paseczek z tyłu majtek ułatwia zakażenie dróg moczowych i pochwy.

Jak leczy się zapalenie pęcherza moczowego?

Na początku wykonuje się ogólne badanie moczu. Gdy w posiewie pojawiają się bakterie specjalista zaleca kurację antybiotykami. Pomoże nam także dobrze dobrany preparat moczopędny – na przykład Urofort . Warto też pić jak najwięcej wody. Częste oddawanie moczu pomoże wypłukać szkodliwe bakterie z naszych dróg moczowych. Warto też pić profilaktycznie sok z żurawiny.