Domowe sposoby na leczenie wymiotów u dzieci

Czasami zdarza się tak, że dziecko zaczyna wymiotować, a z uwagi na okres świąteczny, czy późne godzinny jest utrudniony dostęp do apteki. W takim wypadku warto wiedzieć, jak domowymi sposobami można ulżyć dziecku.

Domowe sposoby na wymioty u dzieci

Do domowych sposobów na wymioty u dziecka należy zaliczyć:
– podawanie soku z cytryny z wodą – redukuje ono odczucie nudności,
– podawanie chłodnej przegotowanej wody,
– podawanie naparu np. z mięty lub rumianku,
– odpowiednie nawadnianie,
– stosowanie okładów w okolicy twarzy,
– zaprzestanie podawania pokarmów na 4 do 6 godzin,
– podawanie nieosolonych krakersów lub paluszków,
– podawanie lekkiej, czarnej herbaty.

Jeżeli wymioty ustąpią można zacząć wprowadzać pokarmy takie jak ziemniaki, ugotowany ryż sam lub z marchwią, suchary, starte jabłko lub gotowana marchew.


Jeżeli wymioty (https://www.aptekagalen.pl/blog/co-podac-na-wymioty-u-dziecka) występują u niemowląt należy pamiętać, aby w tym przypadku nie rezygnować z karmienia, ponieważ maluch może się odwodnić.

Domowe sposoby na biegunkę u dzieci

Bardzo często zdarza się tak, że wymiotom towarzyszy biegunka, dlatego oprócz powyższych sposobów można również podać dziecku herbatę z imbirem i listkiem mięty, która wpłynie na ustąpienie biegunki oraz wymiotów. Na biegunkę można także zastosować odpowiednie zioła, które przywrócą prawidłową perystaltykę jelit.

Najważniejszą rzeczą oprócz nawadniania i łagodzenia objawów jest odpoczynek, który pomoże dziecku w walce z wirusem oraz zadbanie o to, aby u dziecka w pokoju panowała odpowiednia temperatura.