diabetofort

Diabetofort – co musisz o nim wiedzieć!

diabetofort

Diabetofort to preparat moczopędny, który znaleźć można w aptece. Jak działa Diabetofort? Dla kogo preparat jest przeznaczony? Kiedy warto go stosować?

Preparat moczopędny

Diabetofort to leczniczy produkt roślinny, który przyjmuje postać płynu doustnego. Jest stosowany zazwyczaj przez osoby posiadające zaburzenia oddawania moczu.
W składzie znaleźć można płynny wyciąg złożony z liścia brzozy, owocni fasoli, liścia jeżyny, owocu róży i kłącza perzu.

Dawkowanie preparatu

Preparat stosuje się zgodnie z zaleceniami określonymi w ulotce dla pacjenta lub według wskazań farmaceuty lub lekarza. Dawkę można rozcieńczyć z wodą lub sokiem, natomiast w czasie stosowania leku warto przyjmować większą ilość płynów.
Preparat działa moczopędnie dzięki zastosowaniu odpowiednich ziół.

Dla kogo ten produkt?

Preparat stosują głównie osoby mające problemy z zaburzeniami w oddawaniu moczu. Często lekarz zaleca także stosowanie Diabefortu przez osoby ze skłonnością do cukrzycy, co wpływa na zmniejszenie wzrostu cukru w organizmie po posiłku. Nie należy stosować leku jeśli pacjent cierpi na obrzęki związane z niewydolnością nerek lub serca. Ponadto, należy zachować szczególną ostrożność w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek składnik zawarty w preparacie. Warto poznać także możliwe działania niepożądane, które mogą wystąpić, ale nie muszą. Są to zazwyczaj; wymioty, biegunka, alergia skórna, katar, nudności itp.