ciśnieniomierz

Czym się kierować przy zakupie ciśnieniomierza?

Ciśnienie tętnicze krwi jest niezwykle ważnym parametrem życiowym człowieka. Dlatego systematyczna kontrola i pomiar może uchronić nas przed poważnymi konsekwencjami ze strony układu sercowo naczyniowego. Warto więc regularnie korzystać z ciśnieniomierza i zapobiegać rozwojowi poważnych schorzeń. 

Monitorowanie swojego stanu zdrowia to podstawowa zasada profilaktyki, pozwalająca uniknąć przykrych konsekwencji. Zawał, udar mózgu, niewydolność serca to częste skutki wynikające z zaniedbywania pomiaru ciśnienia i kondycji organizmu. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego warto, w trosce o swoje zdrowie, wyposażyć się w dobry ciśnieniomierz. Jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Czym się kierować przy wyborze ciśnieniomierza?

Jaki ciśnieniomierz kupić? Przede wszystkim od sprawdzonego producenta, specjalizującego się w wyrobach medycznych. Doskonałym przykładem są produkty tego typu, z tej strony. Decydując się na kupno urządzenia, przede wszystkim należy przeanalizować jego funkcjonalność oraz dokładność. Należy pamiętać, że produkt, którego zadaniem jest monitorowanie naszego zdrowia powinien być dobrej jakości. Automatyczny aparat do mierzenia ciśnienia, ze względu na łatwość użytkowania i duży ekran, jest dobrą opcją dla seniorów lub osób niedowidzących. 

ciśnieniomierz

Elektroniczny przyrząd jest dostępny na rynku w dwóch wersjach:

  • Naramiennej (tradycyjna)
  • Nadgarstkowej

W obu przypadkach ciśnieniomierz nie wymaga od pacjenta samodzielnego pomiaru pulsu, a udostępniany wynik można odczytać w bardzo prosty sposób. Z tego względu automatyczne urządzenie do pomiaru ciśnienia tętniczego nie powinno sprawiać trudności w jego obsłudze. 

Jak mierzyć ciśnienie krwi?

Ciśnienie krwi warto mierzyć przede wszystkim regularnie, najlepiej rano i wieczorem. Sama procedura nie jest skomplikowana. Wykonując pomiar ciśnienia należy uprzednio zapoznać się instrukcją i wskazówkami producenta. Przed pomiarem należy się wyciszyć, uspokoić oraz zrelaksować. Ciśnieniomierz naramienny należy zapiąć tak, aby mankiet znajdował się 2-3 cm nad krawędzią łokciową. W przypadku wersji nadgarstkowej należy umieścić urządzenie w taki sposób, by dłoń była skierowana do góry, a mankiet znajdował się kilka centymetrów nad ręką. W trakcie pomiaru nie zaleca się rozmowy i poruszania.