Czym jest maska FFP2?

Maska FFP2 powinna spełniać europejską normę, co jest poświadczeniem doskonałej jakości. W tej kategorii znajdziemy modele z zaworkiem lub bez zaworka. Obecność zaworka wspomaga oddychanie, co wpływa na ochronę osoby noszącej maskę. Czym odznacza się maseczka z filtrem FFP2? Jak jest zbudowana? Gdzie dokonać zakupu?

Maseczka FFP2

maseczki ffp2
maseczka ffp2 dostępna w Dragon Mask

Maska tego typu ochroni nas nie tylko przed drobnoustrojami, lecz także przed pyłami. Idealnie sprawdzi się nawet w najtrudniejszych warunkach, dając komfort i swobodę w oddychaniu. Producenci dokładają wszelkich starań, aby sprostać wymogom rynkowym. Solidne maski FFP2 są opatrzone certyfikatami bezpieczeństwa, a znam CE sygnalizuje dyrektywy Unii Europejskiej. Poza tym, pamiętajmy, że maski mają różne oznaczenia dotyczące przechowywania.

Jak jest zbudowana maska FFP2?

Zazwyczaj taka maska jest artykułem jednorazowego użytku. Można ją nosić nawet do 8 godzin, ciesząc się komfortem. Maseczka FFP2 posiada najczęściej blaszkę na górnej krawędzi, co pozwala dopasować produkt do nosa użytkownika. Brzeg gładko przylega do skóry. Ponadto, często spotykane są miękkie gumki na uszy, jakie nie powodują ucisku. Maseczka składa się z kilku warstw, co daje jeszcze lepszą ochronę. Podczas doboru postawmy na cenionego producenta i najlepszą jakość maski, jaka posłuży nam w pracy i na co dzień.