krem na rozstępy

Czy warto stosować krem na rozstępy?

Rozstępy nie są lubiane wśród kobiet. Pojawiają się często w okresie dojrzewania i w trakcie ciąży. Mogą ujawniać się na nogach, ramionach, pośladkach, brzuchu czy piersiach, zwykle w postaci (najpierw fioletowych, później bladych) pasków przypominających blizny. Co zrobić, aby zminimalizować ryzyko ich powstawania? Czego używać gdy już się pojawią?

Jak powstają rozstępy i jakie są ich główne przyczyny?

krem na rozstępy

Rozstępy to po prostu uszkodzenia włókien kolagenowych. Te fragmenty są pozbawione elastyczności i jędrności, wiotczeją i pojawiają się w tych miejscach paski o różnej wielkości. Dedykowane są dla nich specjalne maści na rozstępy, które sprawią, że będą one znacznie bledsze.

Główne przyczyny rozstępów to:

  • genetyka
  • nagły wzrost masy ciała lub jej częste wahania (dojrzewanie, ciąża, otyłość)
  • brak odpowiedniej pielęgnacji, sucha skóra
  • zła dieta
  • brak sportu
  • niedobory witamin

Aby zminimalizować naruszenie struktury skóry warto jest odpowiednio nawilżać i masować całe ciało. Krem na rozstępy sprawdzi się do tego celu idealnie, odżywi i nawilży skórę.

Jak zadbać o swoje ciało?

Niestety często ludzie nie mają wpływu na pojawiające się na ich ciele rozstępy. Zwykle zapominają, że oprócz używania kosmetyków trzeba także zadbać o siebie całościowo, np. uprawiać sport i odżywiać się zdrowo, a dopiero potem postawić na dobrej jakości balsam na rozstępy, który je rozjaśni i nawilży skórę, aby była jędrna i napięta. Nie należy zapominać o peelingu ciała, aby usunąć naskórek i odbudować warstwę hydrolipidową skóry poprzez właśnie nałożenie odpowiedniego kosmetyku.