Czy kremy na odparzenia dla dzieci łagodzą przykre dolegliwości

Czy kremy na odparzenia dla dzieci łagodzą przykre dolegliwości?

Odparzenia na skórze to inaczej stany zapalne, które powstają z powodu przegrzewania wrażliwych miejsc na ciele z równoczesnym tarciem i tworzeniem się wilgoci. Występują najczęściej w okolicach pachwin i miejsc intymnych maluchów. Zmiany te są bardzo bolesne, powodują zaczerwienienia i pieczenie. Odparzenia u dzieci zdarzają się bardzo często. Gdy się pojawią, to należy użyć odpowiednich preparatów łagodzących stan zapalny. Do najpopularniejszych należą kremy na odparzenia dla dzieci.

Jak zapobiegać odparzeniom skóry dziecka?

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia odparzeń u dzieci, należy w pierwszej kolejności zadbać o odpowiednią pielęgnację delikatnej skóry malucha i przestrzegać higieny. Aby uniknąć zmian zapalnych nie wolno dziecka przegrzewać. Odparzenia pojawiają się najczęściej latem, gdy temperatura jest wysoka, a pieluszka mokra. Żeby tego uniknąć warto pilnować, by nie dochodziło do tego typu sytuacji i przy okazji zabezpieczyć skórę dziecka kremem na odparzenia.

W profilaktyce odparzeń skóry dziecka bardzo ważne jest częste zmienianie pieluszki. Dzięki tej czynności skóra pozostaje sucha i nie jest narażona na drażniące działanie moczu i kału. Po zmianie pieluszki warto również umyć pupę dziecka w ciepłej wodzie. Można, w tym celu zastosować delikatne emolienty lub bezzapachowe chusteczki nasączone aloesem lub łagodzącym pantenolem. Dziecko powinno jak najczęściej przebywać bez pieluszki, po to by jego skóra mogła swobodnie oddychać i regenerować się.

Jakie kremy na odparzenia dla dzieci?

Czasami, pomimo wszelkich starań, skóra dziecka i tak ulegnie uszkodzeniu. Wówczas rodzice sięgają po produkty, które łagodzą dolegliwości bólowe i leczą stan zapalny. W sklepie sanbello.pl znajdują się maści i kremy na odparzenia dla dzieci. Szybkie ich zastosowanie zmniejsza ryzyko poważnych uszkodzeń delikatnej skóry malucha. Są to kremy bezzapachowe, hipoalergiczne, chroniące barierę hydrolipidową.

krem na odparzenia dla dzieci

Kremy na odparzenia dla dzieci mają świetne właściwości zabezpieczające przed podrażniającym działaniem wilgoci. Tworzą one warstwę ochronną, dzięki której skóra szybciej się regeneruje. Składniki zawarte w produktach to substancje kojące. Dzięki nim w ciągu kilku godzin następuje znaczna poprawa stanu skóry dziecka. Kosmetyki dają następujące efekty:

  • skóra dziecka jest ukojona i doskonale ochroniona,
  • skóra jest świetnie zabezpieczona przed wilgocią,
  • skóra jest zabezpieczona przed uszkodzeniami i otarciami,
  • skóra natychmiast regeneruje się.

W walce z podrażnieniami i stanami zapalnymi warto sięgnąć po preparaty wykazujące działanie osłaniające i zapobiegające powstawaniu odparzeń skóry. Kosmetyki zawierają alantoinę, pantenol i cynk. W składzie tych produktów znajduje się także masło shea, które ma właściwości ochronne i wygładzające oraz oleje i wosk pszczeli, które są wysoce nawilżające. Kremy na odparzenia dla dzieci trzeba stosować zgodnie z zaleceniami pediatry lub farmaceuty.