guma-do-cwiczen2

Ćwiczenia z gumą

Codzienny trening można rozszerzyć o ćwiczenia z taśmami oporowymi. Guma do ćwiczeń sprawdzi się idealnie w treningu ogólnorozwojowym oraz siłowym. W ten sposób mogą ćwiczyć wszyscy, nie tylko osoby, które uprawiają sport zawodowo.

Ćwiczenia na taśmach

Taśmy mogą znacząco poprawić sprawność oraz wytrzymałość organizmu. Dzięki temu można też bardzo szybko wzmocnić wszystkie mięśnie i stabilizację. Warto zwrócić uwagę na fakt, że guma do ćwiczeń ze sklepu orteo jest dostępna w różnych kolorach i obciążeniach. Najmniejsze obciążenie ma guma zielona i jest ona najlepsza dla osób początkujących. Mięśnie posturalne również można wzmocnić przy pomocy takich ćwiczeń. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że trening z taśmami pomaga także rozwinąć zmysł równowagi. Można w ten sposób również wyszczuplić sylwetkę i sprawić, że będzie się lepiej prezentowała. Taśmy pomagają:
– schudnąć
– nabrać masy mięśniowej
– wysmuklić sylwetkę

Zanim kupisz gumę do ćwiczeń to koniecznie ją przetestuj i sprawdź, czy jest dla ciebie odpowiednia. W tym celu najlepiej jest ją spróbować rozciągnąć 15 razy. Jeżeli uda się to zrobić bez większych problemów to znaczy, że guma do ćwiczeń jest właściwa. Na początek lepiej jest wybrać taśmę z mniejszym oporem, a z upływem czasu wyposażyć się w bardziej wymagający model. Warto jednak pamiętać, że trening na gumach jest świetnym dodatkiem i nie powinien stanowić podstawy. Stopniowo można zwiększać sobie poziom trudności i wybierać gumy z większym oporem. Zawsze trzeba jednak dobierać taśmę indywidualnie dopasowaną do swoich aktualnych możliwości oraz potrzeb. Warto posiadać kilka gum do ćwiczeń.