surchspab-ochronniki-na_1593

Bezpieczeństwo w pracy – niezbędne wyposażenie ubioru

Każdy robotnik przemysłowy lub pracownik służby zdrowia powinien być wyposażony w pełną ochronę swoje ciała. Zdrowie i bezpieczeństwo pracowników to bezwzględnie najważniejsza potrzeba, jaką musi zapewnić pracodawca. Jednym z ważniejszych części garderoby, ale często pomijanych są ochraniacze na buty. Ich rola jest tak samo ważna, jak spodnie robocze czy kurtki. Jak pracownik ma się poruszać i być wydajny, gdy złapie kontuzję na śliskiej powierzchni lub dostanie odłamkiem drewna podczas piłowania? Bez ochraniaczy na buty jest to niemożliwe.

Zróżnicowane materiały

Ochraniacze na buty są produkowane z różnych materiałów. Najpopularniejsze to osłony wykonane z folii. Są one najczęściej jednorazowe. Muszą spełniać najwyższe standardy BHP. Dopasowują się idealnie do każdego rodzaju obuwia dzięki gumce zakończonej w górnej ich części. Innym rodzajem ochraniaczy na buty są nastopniki do spawania. Wykonane są ze skóry. Potrafią chronić nogę przed iskrami. Są przeważnie dłuższe od butów i osłaniają także cały piszczel. Występują również ochraniacze ze specjalnej tkaniny, która perfekcyjnie osłania przed kurzem i pyłem.

Funkcje i przeznaczenie

Stosowanie ochraniaczy na buty jest coraz bardziej powszechne. To dobrze świadczy o pracodawcach, którzy inwestują w swoich pracowników. Mogą one być zakładane w szpitalach. Najczęściej są to foliowe worki. W szkołach i przedszkolach używane są bardzo podobne modele. Pomagają one dbać o higienę i nie przenosić zarazków z zewnątrz. Używane są także we wszelkim przemyśle przetwórczym, gdzie tak samo higiena i sterylność odgrywają kluczową rolę. Poza tym ochraniacze na buty są stałym punktem wyposażenia we wszelkim przemyśle produkcyjnym. Nowością jest także stosowanie ich w serwerowniach.