woda micelarna

Woda micelarna- jak używać?

Płyn micelarny to kosmetyk wielozadaniowy, który pełni funkcje nawet kilku rodzajów produktów oczyszczających. Świetnie usuwa makijaż, nadmiar sebum, a także znajdujące się na skórze zanieczyszczenia. Jego stosowanie jest proste i wygodne. Wystarczy nawilżyć nim wacik i przetrzeć dokładnie twarz aż pozostanie czysty. Produkt nadaje się do codziennego użytku.

Jak działają micele?

woda micelarna

Płyny micelarne działają skutecznie dzięki zawartości miceli zawieszonych w roztworze wodnym. To mikroskopijnej wielkości, kuliste cząsteczki, które działają dwojako:

  • Ich zewnętrzna warstwa wykazuje działanie hydrofilowe, co oznacza, że przyciąga wodę, ale jednocześnie odpycha tłuszcze,
  • wewnętrzna warstwa jest hydrofobowa w wyniku czego micele odpychają wodę, ale wiążąc się z tłuszczami.

Micele przyciągają zanieczyszczenia niczym magnes, dzięki czemu skutecznie oczyszczają skórę rano, wieczorem, jak i w razie potrzeby w ciągu dnia.

Płyn micelarny do twarzy jako produkt do demakijażu

Woda micelarna wybierana jest przez kobiety do usuwania resztek makijażu i zanieczyszczeń. Dobry produkt szybko i skutecznie usuwa nawet wodoodporny makijaż, nie pozostawiają uczucia ściągnięcia, wysuszenia ani dyskomfortu. Płyny są odpowiednie do każdego typu cery. Wystarczy dopasować produkt, który jest odpowiedni do konkretnych jej potrzeb i problemów. Na rynku dostępne są różnego rodzaju płyny, w tym dla cery wrażliwej, mieszanej, normalnej czy tłustej. Poza tym płyny micelarne znajdują również zastosowanie do odświeżenia skóry.